Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez célravezető lehet?

Ez célravezető lehet?

Figyelt kérdés

Nem szeretném bővebben kifejteni miért, de 19 éves vagyok, és anyukám már nem tud eltartani, én meg egyetemre járok, felvettem a diákhitelt, de így is kevés arra, hogy annyit egyek amennyit kellene, ha mellette dolgoznom is kellene kikészülnék.


Nem szeretném ha belémkötnétek emiatt, csak leírtam mi van. 180 centis vagyok, 70 kilósnak kellene lennem. ehhez képest 54 kiló vagyok pedig eszem "rendesen"


Arra gondoltam, hogy ahelyett, hogy egyetem mellett dolgozzak segítséget kérek. Egy átlagos amerikai 120-200 ezer forintnak megfelelő összeget költ havonta élelmiszerre.


Arra gondoltam csinálok egy youtube videot amin bemutatom a testem és 1-2 dollárt kérek paypalen azoktól, akik hajlandóak segíteni.

ha 20-30 ezer forint összejön amit a pénzem mellett nyugod lelkiismerettel költhetek élelmiszerre, meglenne a 70 kiló és nem néznék ki úgy mint egy anorexiás.


Szerintetek célravezető? Természetesen a videot úgy fogom feltenni, hogy kitakarom az arcom.


2013. febr. 20. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Részvétem, lehet akaraterőd rendesen. Ez a youtube akció magában nem elég, ilyenekhez kell, hogy valami más youtube csatorna, vagy hírportál, blog felkapja a videód.

Ha csak magában felrakod a tested történtet nélkül, semmi sikere nem lesz. Például az szokott beválni, hogy ilyen papirokra irogatják részletekben a videókban történetet, és szomorúan rakosgatják egymás elé.

A történetbe beleszőheted, hogy szar magyar kormány, egészségügy, diákhitel értelmetlen, végre itt egy ember aki érdemes lenne az egyetemre, de ilyenek miatt nem teheti... Meghatónak kell lennie azért, hogy valaki küldjön is pénzt.


Magyarországon egyébként ilyes fajta videóra még nem-igen volt példa, csak amerikában a hül.ye öngyilkos tinipic.sák.

Ha látványosra, hatásosra megcsinálod, jól kitalálod, még magyar oldalak is könnyen felfigyelnek rá, habár magyar paypaltámogatásra nemtudom mennyire számíthatsz.


Paypalt tudod egyébként kezelni?


Sok sikert és a legjobbakat!

2013. febr. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó lenne úgy élni, hogy az élelmiszerboltban azokat a dolgokat veszed le a polcról amiket valóban megkívánsz, nem pedig azokat amik a túléléshez elengedhetetlenek. Egyre többen élnek magyarországon tejen, kenyéren, és pár egyszerű kiegészítőn.
2013. febr. 20. 17:24
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen van paypalem egyébként. Nem akartam az egész történetemet előadni, egy olyasmi szerettem volna kiírni címnek is, hogy "skinny boy begging for food" és feliratokban leírni mit szeretnék és miért.


De rettegek, hogy ha a magyar médiában elterjed, felismernek bármi alapján és lejáratom magam, különben sem számítok nagy segítségre.


Szerintem önmagában a youtubeon is felfuthat a video. Nem tudom....

2013. febr. 20. 17:27
 4/8 A kérdező kommentje:
Az tény, hogy iszonyatosan szánalmasan néz ki a testem. És én kivételesen nem azért "éhezek" hogy lefogyjak.
2013. febr. 20. 17:28
 5/8 anonim ***** válasza:

fej nélkül youtube videóból nem találnak rád sehogy, csak ha valami g.c.i ismerősöd felismer és elküldi az elérhetőséged.


Másrészt azt sem tudom, hogy youtube nem tilt-e le ilyen videót, ahol konkrétan ott van a paypalodra a link. Ehez valami szerződés cucc kell, mert a youtubnak semmi bevétele nem lenne belőled.


De biztos utánanéztél a szociális támogatásod lehetőségeinek ilyen helyzetre? hallgatói jogviszonyban vagy, és csak egy szülőd maradt, akit neked kell gondoznod stb. Tegyél fel ilyen kérdést is, hogy milyen támogatást, segítséget kaphatsz ilyen helyzetben.

Egyébként semmi más rokon, barát nincs aki segítene? Itt amúgy nyugodtan lehet írni mindent, itt biztos nem ismer fel senki.

2013. febr. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát a kiemelt szoctám az havi 20.000 forint :D az semmi szerintem.... más támogatást nem nagyon kapok. amúgy a probléma alapja most az, hogy a szoctám és a diákhitel is csúszik egy hónapot, de eleve elég vékony vagyok mert spórolok a kaján és ez így nem megy, ezért gondoltam hogy segítséget kérek egy jóléti társadalomtól.
2013. febr. 20. 17:41
 7/8 anonim ***** válasza:
próba szerencse
2013. febr. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem inkább dolgozz. Biztosan negatívnak értékeled amit írok, de gondolj már bele hány éhező kisgyermek van, és az emberek azokon sem segítenek. Az Én édesanyám volt hogy 3 helyen dolgozott hogy nekünk meglegyen mindenünk. Nem adnak semmit ingyen az életben. Mindenért meg kell dolgozni. Nem akkor kell eszedbe jutni a munkának mikor már nem tudsz dolgozni, mert az éhenhalás szélén állsz. Ilyet nem érdemel senki sem. De van egy csomó lehetőséged diákként. Inkább ebben kellene gondolkodnod mielőtt nagyobb bajod lesz. És ne bántásnak vedd amit írtam. Ha belevágsz ebbe sok sikert hozzá, de ne várj csodákat...
2013. febr. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!