Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért fontos a főtt étel? Ha...

Miért fontos a főtt étel? Ha mellőzöm, lesz valami negatív következménye?

Figyelt kérdés
2 hete rozskenyéren,sovány sonkán, olajos magvakon(lenmag, szezámmag), gyümölcsökön, zöldségeken, hozzáadott cukor nélküli műzlin, joghurton élek.Úgy érzem, ezek közül egyik sem egészségtelen, haszontalan tápanyag, sőt, kifejezetten értékes lehet a szervezet számára.Az utóbbi időben egyáltalán nincs időm főzni,ezért inkább ilyen egyszerű dolgokat vásárolgatok össze.KÉrdésem:Ez mennyire egészséges?nagyon hiányos?Tudom, a fehérje kevés, majd igyekszem növelni. 18/L
2009. szept. 10. 12:54
 1/7 A kérdező kommentje:
jah és gyömölcsös-tejes zabkorpás turmixot szoktam reggelizni, mindig más gyümivel készítve(alma, körte, banán..)
2009. szept. 10. 12:56
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Alapvetően nem az a fontos, hogy az étkezéseid főtt ételből álljanak, hanem az, hogy a szükséges tápanyagokat (ásványi sókat, vitaminokat, fehérjét, szénhidrátot, zsírokat) megkapjad. Amennyiben ezek biztosítottak a számodra, akkor mindegy, hogy ezt előzőleg megfőzött vagy épp nyers formában kapjod meg. Amit nem javasolnék, az az éhezés, mert ezzel bajt lehet okozni.
2009. szept. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Sajnos a ha naponta csak ilyeneken élsz az hosszutávon nem egészséges...MIndenféleképpen kell főtt ételt enni egy héten legalább 3 napon... Tapasztalatból mondom, mivel egy jóbarátnőm is hasonlókon élt jóideig, és elkezdett fájni a gyomra...hosszu hetekig,miután nem enyhült a fájdalom elküldték mindenféle vizsgálatokra, és gyomortükrözés lett a vége.gyombélfekélye volt vagy valami hasonló...aztán tömhette magát gyógyszerekkel...de most nem elriasztani akarlak:D
2009. szept. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Tök jó, első voltam...azért érdekes, hogy leértékeltétek a választ, mert ezt egy gyermekorvostól idéztem, csak átirtam tegező viszonyba...ird be a google-ba csak magázódva,...szóval néha érdekes, hogy hogyan is értékeltek...
2009. szept. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
éna 2.vtam és nem én értékeltelek le:D de remélem az én tanácsom is hasznos habár nem orvosi tanács csak tapasztalat:)
2009. szept. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én alapból mindenkinek azt jelölöm, hogy hasznos, ha csak tényleg nem valami baromság, vagy szemétség...értitek Ja megint első, és elnézést kérek, hogy itt levelezünk! Szóval ok, egyél ha lehet fött ételt, már csak azért is, mert attol laksz jól a legjobban.
2009. szept. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
:D Akkor rejtély, a lepontozó kiléte, mert én is csak most olvastama válaszokat, s hasznosnak ítéltem:) Igyekszem akkor beiktatni néhányszor a főtt kaját..minden nap biztos nem tudok készíteni, de heti néhány alkalommal.Viszont én is úgy gondolom, hogy nagy probléma nem lehet, ha a szervezet minden szükséges tápanyagot megkap, feldolgozatlan, nyers kajákból.Csak nem értem, ha kkor miért hangsúlyozzák ennyire a főtt étel fontosságát, hiszen ha úgy vesszük, tulajdonképpen nyersen minden egészségesebb, merta főzéssel rengetem hasznos anyag vész el egy egyébként tápanyaggazdag ételből.
2009. szept. 10. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!