Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A vékonybél lebontó enzimjeit...

Nocs kérdése:

A vékonybél lebontó enzimjeit - pl. laktáz enzim - helyre lehet hozni valahogy? Ismer valaki megoldást?

Figyelt kérdés

A "nem" választ már ismerem, tehát olyanokat kérdezek, akik tudnak megoldást rá. Pl. természetgyógyászok.

Laktózérzékenységet diagnosztizáltak 12 évvel ezelőtt, de erős a gyanú a tejfehérje érzékenységre is.

Előre is köszönöm az esetleges segítő szándékot!



2013. febr. 26. 10:09
1 2
 11/11 rucerka válasza:

Szia! Én úgy írok Neked, (remélem nem haragszol a Tegezésért....) hogy Én tejfehérje allergiás vagyok. Hosszú lenne leírni a történetét, de valószínűleg egész életemben (42 év) ez volt a bajom. Hidd el, hogy Én már mindent bejártam, kipróbáltam, áttanulmányoztam, de még megoldást nem találtam a problémára, és nem véletlenül írtam problémát és nem betegséget, mert ez egy állapot. Meg kell tanulni együtt élni vele, tudnod kell mit ehetsz és mit nem, de ha mégis olyasmit eszel meg amit nem kellene, akkor tudod mi a következménye, és csak magadra vethetsz. :) Én soha nem indulok el úgy, hogy ne lenne nálam valami amit ehetek, valami gyümölcs például. gyorsétteremben max a sültkrumplit és a salátát merem enni, péksüteményt már sok éve nem ettem amit ne Én készítettem volna. Még a fagyit is Én készítem. De már profin elkészítek egy csomó ételt úgy, hogy nincs benne tejfehérje. Viszont figyelj nagyon oda arra, hogy ami növényi eredetű, az nem tejfehérje mentes. A laktóz mentes is tartalmaz tejfehérjét, mert az igaz, hogy mikor kivonják a tejcukrot, akkor a tejfehérje nagyját is semlegesítik, de nem mindent. Ó sok mindent tudnék még írni, és Én is szívesen venném a Te tapasztalataidat!

További jó egészséget! (Mert az vagy!)

2015. febr. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!