Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy vegetáriánus miről mond...

Egy vegetáriánus miről mond le akkor, amikor böjtölni akar?

Figyelt kérdés

2012. okt. 23. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmirol nem mond le, hiszen tobb fajtaja van a bojtnek, igy azt fogyasztja, amit a bojt alatt ajanlott, hiszen van tisztito bojt, osszehuzo stb. A bojtok alatt lehet enni pl. de inni nem, ekkor rizs, fekete bab, de van a lebojt, amikor zoldsegek, gyogyteak es vizet lehet, de mas etelt nem.
2012. okt. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a vallási okokból történö böjtre gondolsz, akkor annak nem az a lényege, hogy ne egyél húst, hanem hogy valami olyasmitöl tartóztasd meg magad, amiröl nem könnyen mondasz le.


Ez lehet pl. csoki-édesség, esetleg a kedvenc zöldségféléd, vagy a böjt ideje alattt nem nézel TV-t, nem mégy moziba, stb.

2012. okt. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor azt is megkérdezem, hogy egy vegetáriánusnak mi a legfőbb különbség az ünnepi és a hétköznapi étrendje között?
2012. okt. 23. 21:15
 4/9 anonim ***** válasza:

NEKEM - nem vagyok vegetáriánus, söt soha nem is voltak ilyen ötleteim - a hétköznapi meg ünnepi kaja közt NEM az a különbség, hogy hús vagy sem. Sokszor az ünnepi kaja sem feltétlen több hús, mint hétköznap, hanem az ünnepi étrendben van leves, föétel (ez lehet akár szilvásgombóc is), saláta, desszert. Hétköznap VAGY leves van, vagy más, de csak egy fogás és egyszerübben, gyorsan elkészithetö ételek.


Vegetáriánus étrend esetén is vannak egyszerü és bonyolultabb, rafináltabb fogások, amik kielégitik az ünnepi kaja fogalmát.

2012. okt. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezt mind értem, csak furcsállom. Én az ünnepi ételt nem tudom hús nélkül elképzelni, a böjtit meg hússal nem.
2012. okt. 23. 21:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Megszokás kérdése... De hidd el, lehet igen finomakar fözni hús nélkül is. Pl. Rántott sajt vagy rántott zöldségek (majdnem minden zöldségfélét ki lehet rántani), különféle gombás ételek, hogy csak párat emlitsek.
2012. okt. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A rántott sajt nekem kicsit gely, a gombát meg nem szeretem. De rántott zöldséget szoktam enni.

A húst viszont hússal is meg tudom enni.


Leginkább olyan recepteket ismerek, ahol hús és gyümölcs együtt szerepel. Egyébként inkább anyukám főz.

2012. okt. 23. 23:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Böjtölhet kenyéren és vízen, vagy zöldségen és gyümölcsön. Vagy választhatja a böjt más módjait is.
2012. okt. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Antispecista ***** válasza:
Arrol amit eszik (gabonabol keszult etelek, zoldseg, gyumolcs, magvak, olajok...)...
2012. nov. 3. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!