Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Naponta mennyi ételt kell...

Naponta mennyi ételt kell enni, hogy az ne legyen egészségtelen?

Figyelt kérdés

Mikortól túl kevés az étel? 15 és fél éves, 50 kilós, nagyjából 165 centis lány vagyok. Egész nap úgy érzem, éhes vagyok, de e mellé semmi étvágyam nincs, egyszerűen nem bírok ránézni semmiféle ételre. Nagyon sokat idegeskedek és stresszelek mostanság, lehet emiatt? Mit tehetnék?

Naponta a legtöbb étel, amit meg bírok enni, az egy fogás, ebédre (például krumpli püré csirkével), meg este hétkor egy-két virsli, de többet sehogy se tudok magamba tömni.



2013. febr. 28. 20:26
 1/1 anonim válasza:

Valószínű a stressztől van, de ezt így természetesen nehéz megmondani, mert számos oka lehet még a problémádnak. Ha tartósabb ideje fennáll, én azt javaslom, keresd fel a háziorvosod, ő egy alaposabb kivizsgálással pontosabb diagnózist tud felállítani számodra. Az biztos, hogy a fent leírt mennyiségnél a te koroban többet kéne enni. Nem tudom, mennyit sportolsz pl. Sokszor a mozgás oldja a stresszt és az étvágyat is meghozza és számos más pozitív hatása van még. Válassz olyan sportot, amit szeretsz és rendszeresen tudod csinálni(csapatsport, esetleg tánc, úszás, jóga, akármi). És próbálj meg lazítani: masszázs, szauna, pezsgőfürdő, egy jó koncert, mozi, színház, egy jó könyv, stb. Tudatosan irányítsd a gondolataidat pozitív dolgokra! Esetleg próbálj ki új dolgokat, amik izgalmasak számodra! Természetesen ne legyen veszélyes vagy illegális!!!! :)

Gondolok itt színjátszó körre, paintball-ra, íjászatra, lovaglásra, snowbord-ra, és a végtelenségig folytathatnám, bármi, ami neked tetszik. Sok sikert!

2013. márc. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!