Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Teljes kiörlés vagy sem, az...

Teljes kiörlés vagy sem, az sokat számít?

Figyelt kérdés
Én heti kb 40 dkg kenyeret eszem. Általában ilyen toast kenyereket mert piritósként sütöm meg lényeg, hogy ne romoljon meg péntekig. Oszt, vagy szoroz, hogy ez teljes kiörülésű vagy sem? Mármint sokat számít, vagy mondjuk 10%-kal kevesebb benne, ami káros? Diéta nem ártana, tehát én ráfizetem a plusz 50 ft-ot, ha tényleg számít.
2013. márc. 1. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Valamennyivel talán egészségesebb, nem emeli meg olyan gyorsan a cukorszintet, lassabban szívódik fel, de ugyanúgy hízlal. Arról nem beszélve, hogy óriási átverés ez a teljes kiőrlésű dolog, mert kirakják a boltban a kenyeret, hogy ez rozskenyér, vagy teljes kiőrlésű cipó, ha pedig elolvasod az összetételét, akkor a fő alkotója a fehérliszt, rozsliszt vagy teljes kiőrlésű meg pusztán 5-10%.
2013. márc. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért számít, mert a teljes kiőrlésűben sok a rost, amire a szervezetednek nagy szüksége van, ráadásul tovább biztosítja a teltségérzetet, később leszel éhes! Viszont a pirítás gyorsabbá teszi a felszívódását, könnyebben emészthetővé teszi, ha lehet inkább anélkül fogyaszd! Én pl. mélyhűtőben tartom a szeletelt kenyeret (Tonus kenyeret, nézz utána, hidd el megéri!!!), két órával fogyasztás előtt kiveszek annyit amennyit megeszek.
2013. márc. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem régen olvastam egy tanulmányt. A szerint a korpa nem egészséges, csak ritkán szabadna enni.
2013. márc. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!