Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Naponta egy púpozott teáskanál...

Naponta egy púpozott teáskanál fahéj sok? Mi számít túlzásnak?

Figyelt kérdés
Szeretem a fahéjat, olvastam, hogy egészséges, viszont ártalmas lehet nagy mennyiségben a májra és gyomorra...de mi számít soknak?Rendes erős fűszerként kezeljem és csak egy leheletnyit szórjak belőle vagy mehet nyufodtan kanállal?

2013. febr. 5. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyi nem sok. Egy valaminek azért nézz utána. Régebben olvastam róla, hogy nem minden honnan származik. Két Távol-keleti forrás is van, az egyik káros az egészségre. Már nem emlékszem rá, melyik, de sajna abból van több, s az az olcsóbb is.
2013. febr. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt...mar kidobtam a tasakjat, nem tudom honnan szarmazik amit veszek, meg nem figyeltem...de erdekes...hiszen semmifele eljarast nem igenyel akkor mit csinalnak vele h egeszsegre artalmas?
2013. febr. 5. 10:55
 3/6 anonim ***** válasza:

A fahéj erős fűszer, igen :)

Ez azt jelenti, hogy az ártalmas ha fogsz egy evőkanál fahéjat és magában megeszed, ezt megismétled minden nap.

Nyugodtan szórjad, amíg van mellette elég étel ami kioltsa.

Kb. kezeld úgy, mint a chilit :)

2013. febr. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A fahéj rendszeres fogyasztása ( napi 2 g. )csökkenti a vércukorszintet és a vérnyomást is, mint a brit diabetesz szövetség lapjában az publikálták. Ez a mennyiség azonban csak napi 1/2 teáskanál . Ezért más "étrendkiegészítőkhöz" hasonlóan nem jó ha többet viszel be a szervezetbe . A fahéj eugenol és kumarin tartalma irritálhatja a gyomor- és bél-nyálkahártyát , ad absurdum vérzékenységet is okozhat. Ezért kérlek ne főétkezésként fogyaszd, hanem fűszerként.
2013. febr. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az a maniam, hogy joghurtba keverem...szoval nem magaban eszem, kicsit eros lenne :)
2013. febr. 5. 15:17
 6/6 anonim ***** válasza:
A ceylonit mondják jó fahéjnak. Finom kávéba keverve meg pl. felkarikázott almára hintve. A túlzott bevitel allergiás reakciókat válthat ki.
2013. febr. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!