Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Azért fáj ennyire a gyomrom,...

Azért fáj ennyire a gyomrom, mert rosszul ettem ma?

Figyelt kérdés

7től fent vagyok, viszont csak olyan fél2kor tudtam enni egy szendvicset. Utána fél6-6 fele ettem még egy tál borsólevest, majd nutellát kanalazgattam.


Emiatt fáj a hasam, vagy ez csak rásegít? (csak hogy aggódjak, vagy biztos a rossz kajálás miatt)


2013. márc. 2. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:

A rendszertelen étkezéstől símán fájhat a gyomrod, és a nutella sem jó ötlet, pláne nem "kanalazgatás" -ként. A borsóleveés után valami tisztességes, tápláló ételt (értsd: második fogás) lett volna jó enni.


Ha nagyon sokáig éheztél, és utána hirtelen ettél, esetleg többet is a kelleténél vagy nehezet (mint a nutella) akkor símán fájhat a hasad, akár órákig is. Javaslom, hogy jobban oszd be az étkezéseket, különben hamar komolyabb gyomor- és emésztési problémákkal fogsz küszködni. Napi háromszor többet, és beiktathastz méh két könnyebb étkezést is (tízórai, uzsonna), amikor pl. egy szeelt müzli vagy vajas kenyér plusz egy alma vagy banán kiválóan elég, plusz egy pohár víz vagy tea, tej, narancslé. Bármi jó, de ne KV legyen. (az erősen vízhajtó)

2013. márc. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy normálisan kéne étkeznem, általában normálisan is eszem, de ma ki voltam tiltva a konyhából, és csak ekkor mehettem ki enni. sőt, már vacsorázni sem fogok, csak a nutellát, amit elhoztam a szobába..
2013. márc. 2. 19:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Elég buta dolog - bárkitől is eredjen -, hogy az étkezésedet kontrollálja büntetésként, de ebbe nincs beleszólásom. Szerintem mielőbb rendezd le vele a dolgot. Miért jó az neki, ha te nem eszel, és gyomorfekélyed lesz 30 évesen?
2013. márc. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ha nem figyelek oda, éjszaka elég durva hasfájás jön rám a sok gyomorsav miatt..de ennek inkább genetikus okai vannak


szerintem azért nem kéne ennyire nemtörödömnek lenni a szervezeteddel szemben, ha nem is érzed a nutella zabálás nem egészséges kis mértékben még tolerálja a szervezeted de ha nassolgatod tv vagy bármi mellett, ne csodálkozz a következményekre

2013. márc. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szendvics, borsó és nutella?



Hát még kérdezed? :D Egyik sem normális étel, persze hogy lehet tőlük.

2013. márc. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4. válaszoló, a nutellaevés tolerálható mértékéről milyen írásos feljegyzések vannak? Valószínűleg inkább káros, cukros szenvedély semmint a testünk által kis mértékben még tolerálható dolog.


A gyomorsav probléma nagyon sokszor nem genetikai eredetű, eleve elrendelt állapot, hanem szintén táplálkozás eredetű!

2013. márc. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!