Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 14 éves fiú vagyok 59 kiló...

14 éves fiú vagyok 59 kiló 176 centi mindenki mondja h milyen vékony vagyok. Szerintetek nagyon vékony vagyok? Hogy tudnék hízni?

Figyelt kérdés

2013. márc. 22. 15:59
1 2
 1/15 anonim válasza:

Szia! Igen elég vékony vagy. Én 22 éves fiú vagyok, 70 kg-val, 174 cm magassággal és nekem is mindig ezt mondják.

Nyugodtan ehetsz bármit, amit csak akarsz csokit, kekszet, akár magyaros ételeket pl. pörkölt stb. Azért túlzásba se ess az evéssel.

2013. márc. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
78%
Èn peldaul 14 evesen 67kg vagyok es 167cm,neked ugy 10kgot kellene hiznod
2013. márc. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi! Ez nem kóros! Ebben a korban igen sokan nyúlnak meg, mivel ilyenkor még sokat mozog az ember, nincs energiája a szervezetnek zsírt felhalmozni.


Én is nagyon cingár legény voltam, drága Szüleim még injekciókkal is kúráltattak, aztán vagy 25 évig voltam a 185 centimhez képest 76 kilós, most meg már 5-6 éve 108...

(Igaz, közben nyugdíjas lettem, ráadásul pár centivel már össze is mentem.)


Ha egészséges vagy, és semmi szervi bajod nincs, nem kell erőltetni a testsúly növelést, ne feledd, sokan cserélnének veled. A plusz kilókat is vinni kell, ami terhelés a szívnek és a többi szervnek.

2013. márc. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 gyoncgy cz válasza:
Ne hallgass senkire! az a fo hogy egesseges vagy, 14 evesnak szerintem nem vagy tul vekony, de maskulomban kinek tetszik a kover? Hizni majd raersz! Nekem is ezelott ugyanez volt a gondom, most meg szivesen leadnek 4-5 kilot.
2013. márc. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

A BMI-d 19, ami még a normál érték alsó határa.

A lényeg pedig az amit az előző hozzászóló mondott, ha jól érzed magad a bőrödben és elégedett vagy magaddal akkor semmi probléma nincs és nem is lesz.

Értem ez allatt, hogy reggel nem szédülsz, nincs fejfájásod, nem lihegsz, ha fel kell menned gyalog a 6. emeletre akkor rendben vagy.

Mellesleg a szikárabb alkat kisebb terhelés a szívnek és a belső szerveknek, mint a mackós!


Étkezésnél pedig arra figyelj, hogy iskolapadban töltött időszakban legalább napi 1500kcal beveiteled meglegyen, abból pedig 210g szénhidrát, 50g zsír/olaj, 70g fehérje.

Ha pedig aktívabb időszakod van, akkor az elégetett kalóriát 100%-ban pótolnod kell a fenti összetételben arányosan.

2013. márc. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az 59 kg határeset és nem jó túl sokáig a határ közelében maradni. Idővel lelki problémák is kialakulhatnak, mert látod, hogy a többi fiú izmosabb, erőteljesebb, vonzóbb a lányok számára.


Nem írtad le, hogy mennyit eszel, pedig nagyon fontos lenne. Vannak, akik három ember helyett esznek, mégis nagyon soványak. Ők valamilyen biológiai funkció zavartól szenvednek, és orvosi kivizsgálásra lenne szükségük. Előfordulhat például, hogy a táplálék nem szívódik fel rendesen az emésztőrendszerből.


De lehet, hogy egyszerűen csak étvágytalan vagy, nem kívánod az ételt, és elblicceled az étkezéseket. Ha így van, akkor próbáld erőltetni az evést, DE NAGYON ÓVATOSAN !! Mindig egy kicsivel többet eszel, mint ami jól esik, és idővel megjön a valódi étvágy. Állítólag az alvás előtt megivott pohár tej, amelyben elkeversz két evőkanál mézet, csodát tesz. Energia tartalma mindenesetre van.


( Én is nagyon sovány voltam, és ezt a módszert alkalmaztam. Három hónap után már egészséges szintre javult az étvágyam. Három év alatt pedig 20 kilót híztam. Ma már fogyni szeretnék... )


Nagyon valószínű, hogy szükséged van némi vitamin és ásványi anyag pótlásra. Recept nélkül kaphatók, és mértékkel fogyasztva nem árthatnak. Ha így döntesz, nézz utána, hogyan és mennyit érdemes bevinni belőlük. A C-vitamin például zsírban oldódik, tehát lehetőleg ne éhgyomorra vedd be, stb.

És ezek mellé sok testmozgás is kellene !!!!

2013. márc. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

még kamasz vagy fogsz hízni ne aggódj. Mindenképpen kezdj el edzeni (nem gyúrni:)), most könnyebben alakítod a testedet, mint később


amúgy a párom 176 cm 64 kg 27 éves, izmos, de nem egy vastag srác, ő sem tud felszedni, mivel minden nap edz, pénzben meg annyi csirkemellet nem birunk....fehérjét külön por alakban visz be.

2013. márc. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Sportolj olyan mozgást, ami minden izmot megmozgat! Növessz izmot pl konditeremben, de semmi koksz, csak mozgás! A többletmozgás kéri majd a többlet energiát, és az legyen vegyes - zöldség, hús, hal, gyümölcs némi tészta és kenyérféle -ne egyoldalú, és ne szénhidrát alapú! Kerüld az édes colaféléket - elveszi az étvágyat és a helyet a tartalmas kajától! Rendes átlagos ásványvíz , a jó csapvíz oltja a szomjat, nincs benne üres kalória! Nem hízni, nem zsírpárnát kell növeszteni, izmosodni!
2013. márc. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 K.Tigris válasza:
Zabáljjjjjjjjjjjj sokat és kockulj közben.:)
2013. márc. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 K.Tigris válasza:
14 éves és 70 kg 170cm magas vagyok.
2013. márc. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!