Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem bírok húsos ételt enni!...

Nem bírok húsos ételt enni! Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Korábban rendszeresen ettem húst, 23 éves nő vagyok, és semmilyen húst nem eszem meg. Undorodom tőle. Tojást, tejet fogyasztok, csak húst nem. Mi okozhatja?
2013. márc. 25. 06:40
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Beképzeled magadnak, mert ez mostanában divat.
2013. márc. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Lehet, hogy csak telítődött vele a szervezeted és egyelőre nem kívánod, egy idő után elmúlik majd, de ha egyéb tünetekkel is jár, mint hányinger, gyomorfájás, fogyás, akkor ki kell vizsgálni, mert többféle betegség jele is lehet.
2013. márc. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
nem riogatás, de jó tudni, a húsundor a gyomorrák egyik első tünete. Ne intézzük el azzal, hogy divat.
2013. márc. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem tudtam, hogy van ilyen divat. Én a szagától vagyok rosszul, a tudattól, hogy élt az a szegény állat. Mikor a fiammal voltam várandós, szintén nem bírtam húst enni, de akkor azt hittem, folsav hiány, ettem a terhesvitamint, és a terhesség végén már újra ettem húst. Most 7 hónapos a fiam, és kb. 2 hónapja egyre nehezebben eszem meg. Eleinte csak egyre kevesebbet ettem, de pl. ettem felvágottat. Most már azt sem. Amúgy is fogyókúrázom, de nyilván, mivel itthon húsos ételeket készítünk, alig eszem valamit. Amiből lehet, kiszedem a húst, illetve zöldség leveseket eszem. Most nézegetem milyen hús nélküli ételek vannak, találtam is párat, azokat tuti mind megenném:)
2013. márc. 25. 07:30
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
A 3. válaszolónak igaza van, ez sok esetben a gyomorrák elsö tünete. A helyedben mindenképpen elmennék orvoshoz és kivizsgáltatnám magamat.
2013. márc. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ne gondolkozz így, hogy "szegény állat". Ez az élet rendje, a nagyobb, erősebb megeszi a gyengébbet. Ettől te még nem leszel rossz, ha húst eszel. Odakinn a természetben is így működik. Ez kegyetlenül hangzik, de az élet ilyen. Ne ezért ne egyél húst.

Ha az ízét meg az állagát nem szereted, akkor egyszerűen egyél ritkábban, vagy hagyd ki az étrendedből. Sok ember sok mindent nem szeret, így hát nem is főz olyan ételeket. Ez ilyen egyszerű. De természetesen lehet betegség miatt is, nem értek hozzá. A többiek tanácsára látogasd meg a dokit.

2013. márc. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De az a baj, hogy én értem, hogy a természetben megeszik egymást az állatok. De nincs is más lehetőségük életben maradni. Nekünk van. És ha ránézek a húsra a tányéromban, csak szegény, leölt állatot látom.
2013. márc. 25. 08:38
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

Akkor valószínűleg nincs bajod (persze lehet, de ezt bármikor mondhatjuk), hanem legalább részben lelki ez Nálad. Én egyébként megértelek, az ember választhat húsmentes táplálkozást és továbbra is egészségesen élhet (de ha minden állatit elhagy, akkor már nagyon oda kell figyelnie) - legalábbis a többség igen, állítólag van, aki hetekig sem bírja hús nélkül, nem tudom, rossz táplálkozás vagy valami speciális egyéni dolog miatt. Továbbá a természetben legalább addig él az állat, amíg le nem vadásszák, az élelmiszeriparban sok állat létezése sosem nevezhető életnek, tömik őket nem ételbe valókkal is (de a profitért rosszabbakra is képes az ember) és az ízük se jó. Sok esetben. Vannak jobb esetek is, persze, ahogy a virslik is drasztikusan eltérnek egymástól...

Nem mintha a nem húsos élelmiszeripari terméktől odáig lennék, a feldolgozottakat pedig főleg kerülöm, szkeptikus vagyok, okkal.

De ez már túl messzire vezetett.


Tehát. Ha nem kívánod a húst, ahogy írták is, ne edd. Nekem volt vagy másfél évem, amikor a tojást éreztem kissé büdösnek s nem ettem meg. Való igaz, van egyfajta szaga, de most napi 3-4-et eszem, igazi házit, látom, hogyan vannak tartva a tyúkok, nekem tetszik.

Ilyen tehát van. A húst sosem érzem büdösnek, de különböző okokból nem szoktam enni, nekem akkor lett elegem, amikor már vagy 17. éve minden egyes héten volt otthon hús, ráadásul jobbára csirke. Disznóval tovább bírtam volna. Lazaccal meg főleg. No, a párom viszont húsban gazdag táplálkozásról állt át majdnem vegetáriánusra. S ennek már sok-sok éve.


Undorodni mondjuk nem undorodnék a hústól, max egyes emberektől, akik bántják az állatokat. Az állat akkor is megérdemel némi tiszteletet, ha megesszük, s nem érdekel, hogy ez csökkenti-e a profitot. Egy embernek legyen egy vastagabb fajta morális kódexe.

(A harcos vegetáriánusok szerint persze nekem nincs, mert nem mondanék nemet egy házi disznótorosra és ez borzalmasan elítélendő, nincs érző lelkem ésatöbbi. Pedig lehet, hogy ő képes megölni egy pókot, ami nálam majdhogynem főbenjáró bűn, de együttélni nem tudnék olyan emberrel, az tuti. Bonyolult dolgok ezek.)


Bocs, kissé elszaladt velem a ló...

2013. márc. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
Meg is válaszoltad a kérdésed, Sajnálod az állatokat, ezért undorodsz attól, hogy megegyed őket. Jobb neked, ha belenyugszol ebbe, és maradsz a húsmentes táplálkozásnál. Egyél változatosan!
2013. márc. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok néha. Undorítónak tartom valamiért. Nem az, hogy szegény állat, hanem, hogy ez egy élő szervezet volt és egyszerűen a hideg ráz. Nos a tojással vagyok teljes mértékben így. A szagát ki nem állhatom, és nem fekszik nekem az egész úgy önmagában. Én elismerem ez agyilag állt be nálam, de valamiért nem is bánom. Nem divatból csinálom, nem szeretek a tömeg után menni, csak egészségesen élni. Az a fura, hogy a tengeri gyümölcsökkel teljesen elnéző vagyok:D Azt simán megenném. A disznó, bárány, csirke/tyúk jöhet mehet. Házi termék kerül az asztalra nálunk is mindig, de mikor látom, hogy az a disznó hogyan nézett leölés előtt, meg a tyúk a sz*rtetőn kapirgál addig jöhetnek és mehetnek felőlem.
2013. márc. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!