Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez a a fehérje káros egy...

Ez a a fehérje káros egy 15-évesnek?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok rendszeresen sportolok ,ihatok-e ilyet? [link] Anyám szerint nagyon káros! Szerintetek? (szerintem és az edzőm szerint nem)

2013. márc. 26. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Hasonló tejsavó fehérjét iszok néha én is, szerintem a fehérje egyáltalán nem káros, sőt nagyon jól beépül.Nekem az a gondom az ilyen turmixokkal, hogy általában édesítőszer van bennük, és az már nagyobb mennyiségben egészségtelen szerintem. Fogyaszd mértékkel.
2013. márc. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A fehérje egy makrotápanyag, hogy a rákba' lenne már káros?? Az ilyen kiegészítőkben tejből kiszűrt fehérje van por formában, sima egyszerű mezei fehérje. Gondolom anyukád szerinte a tej meg rettentő egészséges, ugye? Mondd csak el neki, hogy abból van.

Az édesítők egy másik tészta, elvileg az aszpartámhiszti is nagyon nagyon erősen el van túlozva, de ha valaki tart ettől, hát akkor ne egyen belőle. Nem valószínű, hogy pont ennyitől lenne baja, pláne, hogy minden másban is van... Lehet kapni teljesen adalékmentes fehérjét is:

[link]

[link]


[link]

2013. márc. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De ha eszt elkezdem szedni évekkel később nem fog vacakolni a májam?(amugy bele van írva mik vannak benne csak nem nagyon értek egy kettőt :( )
2013. márc. 26. 18:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem fog... az legrosszabb esetben akkor következik be, ha eleve rossz a májad (vagy a veséd, mert azzal is megy a hiszti), és emellé hosszútávon az ÖSSZfehérjebeviteled nagyon sok, olyan 4 g/testsúlykiló. Már a 2 grammot is nehéz összehozni, és amíg ezt nem éred el, addig mindegy, miből viszed be a fehérjét, nem okoz ilyen jellegű problémát.

Mit nem értesz?

2013. márc. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk 15 évesen illene már tudni, hogy írják azt, hogy "ezt"...
2013. márc. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szóvak akkor nem jól írom az eszt pedig nagyon szoktam eszekre figyelni :DDD ja amugy köszi már mindent értek!
2013. márc. 26. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!