Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem lehet kapni gyógysze...

Miért nem lehet kapni gyógyszertárakban ostyalapot, amivel por halmazállapotú gyógynövényt, vagy porrá őrölt tojáshéjat, stb be lehetne venni?

Figyelt kérdés

2013. márc. 28. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

Úgy gondolom azért, mert a gyógyszertárak szerepe egészen mássá vált, mint amilyen korábban volt, vagy amilyennek - szerintünk - lenniük kéne.

A gyógyszergyárak iszonyú versenytársakká váltak. A kézi (magisztrális) készítményeket általuk gyártott termékekkel akarják kiváltatni. Lassan mindent kiszorítanak. Nekik az nem üzlet, ha mi természetes módszerekkel, gyógynövényekkel, régi,de hatásos módon kezeljük magunkat.

S a gyógyszertárak ennek az akaratnak vannak alávetve, még akkor is, ha ez egy hivatását komolyan vevő, lelkiismeretes gyógyszerésznek nem is tetszene.

Bocs, hogy ezt a nem éppen lelkesítőt írtam.

De épp ma beszélgettem ilyesmikről egy szakmabelivel....

2013. márc. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt hiszem reális a válasz a feltett kérdésre. De ha így van, miért nincs egy rés, ahol a kisvállalkozásban is elkészíthető ostyalapokat mégis forgalomba lehetne hozni?
2013. márc. 29. 07:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Erre a gyógyszerész kamarától biztosan megkapnád a választ.

De úgy sejtem, még ezt a kis területet sem hajlandóak mások számára szabaddá tenni a multik.

2013. márc. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia, sikerült azóta találnod ostyát?
2016. febr. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!