Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyógyult már valaki ki REFLUX-...

Gyógyult már valaki ki REFLUX-ból csupán gyógyszeres kezeléssel?

Figyelt kérdés
Jómagam és rokonságomban is sok ember küzd ezzel a problémával, de olyat nem ismerek akinek a gyógyszeres kezelés végleg megoldotta volna a panaszait. Még tüneti kezelésként sem érzem megfelelőnek a gyógyszert (mellékhatások).

2013. márc. 29. 16:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Jómagam is refluxos vagyok, 2 éve derült ki, sok savam volt, sokszor égett a gyomrom, görcsölt a gyomorszájam és fél éjszakákat végighánytam. Aztán kerültem gasztroenterológiára, ahol kaptam gyógyszert és nekem megszűntek a panaszaim. De az is tény, hogy mellette odafigyelek az étkezésre is. Tehát amitől sok sav vagy személy szerint nekem sok savat termelődik, azt nem fogyasztom. Szénsavmentes ásványvizet iszok minden nap és tényleg nem ég a gyomrom, nincs hányingerem, semmi.
2013. márc. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sem oldja meg teljesen,mert vannak tényezők ami ellen a gyógyszer nem hatásos.Ilyen például az alma típusú elhízás,amikor a hasüregben van a zsír ami felnyomja a gyomrot,ill,gátolja a rekesz izom működését.Ha ezt még megfejeljük egy szoros övvel ,kész.Az étkezés sem mindegy,mert az egészségesnek mondott magas rosttartalmú kaják itt kifejezetten rosszak.
2013. márc. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Gyógyult már valaki ki REFLUX-ból csupán gyógyszeres kezeléssel?"


Nem, mert a reflux nem savprobléma, hanem gyomorszáj záródási és nyelőcső rendellenesség.

2013. márc. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Olvass utána a reflex betegségnek alaposabban.
2013. márc. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!