Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kezelés után is fáj a gyomrom,...

Kezelés után is fáj a gyomrom, ez normális?

Figyelt kérdés
Március 14.-dikén voltam gasztroentrológián, gyomortükrözésen, ahol kiderült, hogy gyulladás van a gyomromban, amit a Helicobacter pylori okoz/okozott. Antibiotikumos kezelést kaptam, kétféle gyógyszert kellett szednem, mellé egy gyomornedv-ellenálló tablettát. Múlt hét pénteken hagytam abba a szedését, április végén kell kontrollra mennem. Munkámból adódóan sokat hajolok, így fáj ott, ahol a gyulladást találták, és ahol eddig is fájt. Minden este úgy fekszek, hogy elég intenzív a fájdalom, és attól tartok, hogy nem volt hatásos a kezelés. Közben azzal is tisztában vagyok, hogy a gyulladás nem gyógyul olyan könnyen, de nem tudom, mire számítsak. Újabb kezelésre lesz szükségem, vagy normális, hogy még fáj?
2013. ápr. 4. 21:05
 1/2 anonim ***** válasza:
A Helicobacter pylorira megvannak a megfelelő antibiotikum kombinációk,amik a kórokozót kiirtják.De szerintem,ahhoz,h a gyulladás meggyógyuljon több idő kell.
2013. ápr. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Vagy megint túl gyógyszer központú a gondolkodás, és egy állapotot egy egészen természetes baktériummal hoznak összefüggésbe. Nyilván ha krematóriumba küldik az ember, akkor az összes lehetséges probléma megszűnne.. na ilyen az antibiotikum.


Talán érdemes lenne hatékonyabb, de gyógyszermentes kezeléseket is kipróbálni, tőlem várható módon ajánlom kezdésnek a zöldség-hús alapú táplálkozást, de tejtermékektől, gabonáktól mentesen.

Ez rengeteg gyomorpanaszon, gyulladásos betegségen segít. Még ha az a csúnya Helicobacter is áll a háttérben.. ami érdekes módon nem ott okozza a legtöbb panaszt, ahol a legelterjedtebb (rossz higiénés körülmények között élő emberek).

2013. ápr. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!