Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen pékárut egyek, ha tej...

Milyen pékárut egyek, ha tej és rozsallergiám miatt nem ehetek teljeskiörlésű termékeket?

Figyelt kérdés
Vagyis nem tudom, hogy mindegyik teljeskiörlésű termékben van-e tej, vagy rozs. A fehér lisztből készült vizes zsömlét szoktam enni, de attól nagyon hamar éhes vagyok, és néha leesik a vércukrom is. Mit javasoltok?
2013. ápr. 5. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:
zabpehely
2013. ápr. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%

Miért akarsz mindenképpen pékárút enni? Ezek a legócskább, vacak, tápanyagszegény, káros sz.arok. Ne egyél ilyeneket, ilyen egyszerű.


Érzékeny is vagy (vagy allergiás), a tested is egyértelműen mutatja, hogy megállj van. Szerencsés vagy, mert az emberek zöme bár szintén érzékeny, nem tudja magáról. Csak bajaik vannak, és nem tudják a liszthez vagy a tejhez kötni. Örülj, hogy Te már tudod, hogy ezek nem jó ételek.

2013. ápr. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

B@szki, ezt úgy mondod mindenkinek, mintha kimeríthetetlen anyagi források állnának rendelkezésre.

Komolyan mondom, elkezdek paleózni, ha minden nap kifizeted a fél kg húst és 30 dkg zöldséget. Rohadt egyszerű prédikálni mindenről, csak azt nem vagy hajlandó látni, hogy a mai magyar családok 80%nál ez kivitelezhetetlen!!!

2013. ápr. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is tejérzékeny vagyok.

A leveles tésztában nincs tej, tehát bolti leveles pogávsát pl ehetsz. Akár sajtosat is mert a sajt a legtöbb laktóz érzékenynek nem árt. Persze ha tejfehérje érzékeny vagy akkor más a helyzet.

Én a Ceres márkájú teljes kiőrlésű kenyeret vagy a Bakonyi barna kenyeret szoktam venni. Hogy rozs van-e benne nem tudom, de a csomagolásán rajta van. Tej tuti nincs bennük.

2013. ápr. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

3. válaszoló, mennyivel olcsóbbak a pékáruk a zöldségeknél?

És végezhetsz egy kalkulációt a későbbi gyógyszerek áraival is. Még a támogatott inzulin is pénzbe kerül!


Tudom, hogy éhezés van, valahogy mégis azt látom, hogy sokaknak cigire van pénzük, alkoholra van pénzük, és úgy látom internetre is van pénz (ez tudom hogy olcsó, de a pár ezer forintot és a gép árát talán zöldségekre is lehet költeni).

2013. ápr. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, és éljek egy sátorban répát rágva, hol alszol te, hogy ilyen baromságok jutnak az eszedbe...
2013. ápr. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezt te sem gondolod komolyan..


Egy valamitől fél a szegény ember is az éhezés mellett: a betegségektől. Na már most ha kenyérre és sz.ar kajákra telik, akkor sokaknak telik zöldségekre is, ha erre telik akkor meg már éhezésről nem kell beszélni, sőt rengeteg betegségről sem.


Könnyű bennem keresni a hibát vagy a mondandómban, de ilyen akkor szokott lenni amikor az ember lelkébe taposnak. Én nem ellenségeskedésből vagy bántásból írok, aki annak veszi annak nem kötelező ide jönni és kötekedni! Ha meg a lelkiismeretet megmozgatja az amit írok, akkor nem rajtam kell levezetni a dolgot, hanem szembe kell nézni önmagunkkal!


Igen, nagyon sok ember megtehetné hogy nem pékárukon élne, vagy legalább a gyerekeinek nem ilyeneket ad, csak ez rövid távon újabb és újabb problémákat szülne, mert elkezd hiányozni a könnyen rágható tészta, a gyereknek is könnyebb befogni a száját egy kis lisztes cuccal. Nagyon jól tudom.

2013. ápr. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha minden pénzem arra költöm, hogy csak húst egyek, semmit nem tudnék félretenni az évben. Nem iszom, nem dohányzom, nem költök semmire, és rosszul sem keresek.

Mi értelme lenne a rohadt nagy egészségnek, ha nem élvezhetném az életemet? Nem mennék nyaralni, nincs internet, nincs kábeltv, nincs semmi szórakozás, csak azt nézni mindig, mit ettem...

Nem gondolod végig a dolog szociális és anyagi hátterét, csak szajkózod, hogy hús, hús, hús...

Megfizethetetlen. Csak azzal jól lakni, az legalább fél kg hús naponta, kettőnknek 1 kg húst kéne vennem nap mint nap, ezt nem bírnánk, csak megszorításokkal, és akkor mi értelme van az egésznek. Örülök neki, hogy neked egyéb örömöd sincs az életedben, csak húsra költeni minden pénzed, és annak is örülök, ha ezen túl még marad bőven pénzed, de nekem egy családi nyaralás többet ér, mint 150 éves koromig élni.

2013. ápr. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy részt, ez is egy felfogás. Ezért nem neked írok, mert látod, más a felfogásod.


Más részt, én sehová sem írom, hogy hús-hús-hús. Mostanában volt időm írni, több helyen is egészen kiálltam a vegetáriusok mellett, anyagi szempontokat is kalkulálva. Tessék, napi 500-600 forintból lehet zöldségeket és heti 1-2 nap tojást enni. Az elkészítés áram/gáz költsége ehhez hozzáadódik persze..


Itt a fórumon inkább arról van szó, hogy az emberek már jobban utálják az elhízásukat, a betegségeiket, nekik szól a válaszom. Aki jól megvan a bőrében, miért figyel arra hogy mit írok olyanoknak, akik nincsenek megelégedve az egészségükkel?


Fél kiló olcsó darált hús (sertés-marha) 500 forint körül van, hozzá zöldségek valóban 1000 forintra is felrúghatnak. De fél kiló máj már csak 200-300 forint, és leredukálhatók a költségek 500-600 forintra is, és volt hús is, de nem volt kenyér, liszt, tej.

2013. ápr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

*

Tisztában vagyok a válsággal is. Amint rájövök, hogy a milliomosok pénze hogyan vándorolhat az éhezők felé, ahelyett hogy az éhezők élnek egyre kevesebből a milliomosok pedig egyre több pénzből, majd elkezdek ezen is dolgozni. Egyelőre valahogy nem jutott eszembe semmi. Van tervem az egészségügy leépítésére így rengeteg gyógyszer támogatási pénz, kórház és leginkább orvos fenntartási, képzési költségét vissza lehetne fordítani az éhező emberek életszínvonalának javítására, DE ehhez az kell, hogy előbb ne legyen minden 2. 3. ember elhízott, cukorbeteg, ne szedjenek gyógyszert.. Így, jelenleg ami most van nem lehet pénzt spórolni az egészségügyön, így is kevés jut oda is. Nem lehet egyszerre az emberek életszínvonalát hagyományos módon javítani több pénzzel, betegen is tartani őket, és egészségügyet fenntartani mellettük. Ez így, ahogy most van egy pénznyelő meglátásaim szerint. Ha pedig valami nyeli el a pénzt, eredmények nélkül, akkor nem fog a dolgozó embernek emelkedni a fizetése, jóléte.. Engem is zavar, igen.

2013. ápr. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!