Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Honnan tudhatom meg hogy nem...

Honnan tudhatom meg hogy nem vagyok-e allergiás a kesudióra?

Figyelt kérdés

Olvastam róla hogy nagyon egészséges és jó hatással van az anyagcserére is. Viszont nagyon sok negatív dolgot hallottam az erre való allergiáról, hogy sokkal erősebb veszélyesebb tünetei vannak mint a mogyoróallergiának és az is halálos lehet. Szinte minden kesudiós cikkben, írásban megemlítik az erre való allergiát és hogy nagyon veszélyes hirtelen tünetekkel jár.

Eddig sosem ettem és nagyon szeretném kipróbálni a hétvégén, gondoltam hogy veszek egy kisebb csomaggal, megkóstolnám. Elég drága csemege és ha a családban szüleim előtt kóstolgatom akkor valószínűleg az egészet szét kell osztanom, elveszik tőlem és nekem szinte semmi sem marad belőle. Sokat kell érte dolgoznom és kinek érthető kinek nem de ha már megveszem nem szívesen adnám biztonsági okokból másnak. Ha pedig egyedül titokban próbálom akkor ha baj lesz és tényleg olyan gyorsan képes ölni mint ahogy leírják....tartok tőle. A földimogyoró is 10 perc alatt halálos arra aki allergiás rá, erről pedig azt írják hogy sokkal gyorsabb és erősebb. Faluhelyen lakom, az orvos messze ráadásul nemtörődöm és nem biztos hogy probléma esetén lenne időm és erőm egyáltalán hívni.

Szóval ha valaki tudja hogy honnan, hogy lehetne előre megállapítani hogy nem vagyok-e allergiás a kesudióra?

Ha esetleg allergiás vagyok akkor utána történhet olyasmi hogy többet az életben nem ehetek miatta földimogyorót diót és hasonlókat? vagyis hogy egy ilyen allergiás reakció után azokra is érzékeny legyek?



2013. ápr. 5. 19:22
 1/5 A kérdező kommentje:

Nincs allergia, legalábbis súlyos biztosan nincs.

Próbáltam 10 deka kesudió beszerezve, délelőtt már ettem belőle pár szemet semmi tünet eddig. Jó ehető állítólag nagyon sok benne a vitamin és gyorsítja az anyagcserét, de ízét és árát tekintve maradok a földimogyorónál, az finomabb. :)

2013. ápr. 6. 13:15
 2/5 anonim válasza:
Javaslom, hogy menj el allergiatesztre egy közeli városba.
2013. ápr. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Ha esetleg olyan agresszív nyelőcsövön jelentkező allergiától félnél, amelybe belefulladnál, akkor mielőtt megeszed, az alkarodat kend be alaposan. Ha NEM látsz bőrelváltozásokat, nem kell ilyesmitől aggódnod.

Ugyanis ilyen agresszív allergiának ott is irritálnia kéne a bőrödet.

2013. ápr. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Másodiknak köszi. Igen olyantól tartottam mert nagyon sok rémhír keringett ezek a magvak körül, egyetlen apró fogmosás után ott maradt maradványtól csók közben meghalt lányokról.

és mivel eddig nem igazán ettem igy nem tudtam előre, bár más diófélékre nem vagyok allergiás, azért jobb az óvatosság. Néhány piros pöttytől nem félek, max máskor nem ennék hasonlót.

De idő közben már megkockáztattam. Minden okés ;)nincs allergia. :)

2013. ápr. 15. 19:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Én alergiás vagyok az öszes magra de csak a hasam fáj utána és szeretem úgyhogy eszem (kivéve mogyorót mert azt roszabb ul birom! Szerintem ne félj töle!
2019. szept. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!