Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukorbeteg ismerősöm tablettát...

Cukorbeteg ismerősöm tablettát szed betegségére, de néha eszik cukros ételeket, iszik cukros italokat, mi baja lehet ettől? Ti mivel vennétek rá, ne tegye?

Figyelt kérdés

Szinte minden nap iszik a közös teából, mely cukorral készül, de elég gyakran édességet (csokit, sütit) is befal. Ezt leszámítva betartja a diétát.

Én úgy gondolom, rosszat tesz önmagának. Igazam van?



2013. ápr. 11. 01:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

sokan sajnos úgy gondolnak a cukorbetegségre, hogy lehet cukrot enni, max majd több gyógyszert szed.


amerikában az inzulinadagot az aznap megevett rengeteg cukormennyiséghez mérik. sok cukrot evett, sok inzulin.


orvosilag nem tudok véleményt írni, de biztos vagyok benne, hogy rosszat tesz önmagának ezzel. cukorbetegségből is többféle van. olvass utána én azt ajánlom, hogy jobban értsd, és akkor majd te magad is tudni fogod a választ, és el fogod tudni magyarázni neki a betegsége veszélyeit.

2013. ápr. 11. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha tablettát szed akkor 2típusú cukorbeteg, ez azt jelenti, hogy termel a szervezete inzulint csak nem elegendőt, a tabletta nem pótolja az inzulint, csak serkenti a termelést ill elősegíti a felszívódást. A cukron kívül figyelnie kell a szénhidrátra is. Jól gondolod, bizony árt neki, a tea, pont egy olyan ital, ahol ízjavítóként édesítőszert is használhatna. A süti, csoki, fagyi, olyan dolgok, hogy nem gond, ha néha megeszik egyet-egyet az ember, csak akkor más ételeket kell visszafognia egy kicsit, aznap és persze mértékkel kell eszegetni.:D Érdemes lenne az ismerősödnek is komolyabban venni a betegségét, mert ez nem játék, annak ellenére, hogy még nem érzi esetleg a káros hatásait. Léteznek már cukorbetegek számára is megfelelő sütik, csokik, lisztek, cukrok, stb.
2013. ápr. 11. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A második hozzászóló tökéletesen leírt mindent. Még annyit tennék hozzá,h hiába szedi a gyógyszert,ha nem tartja a diétát előbb-utóbb inzulinra lesz szüksége és az is csak akkor hatásos,ha mellette diétázik. Téves felfogás az,hogyha kezelik a cukorbetegséget bármit lehet enni.Ugyanakkor nagyon sok olyan cukorbeteg van,aki megfelelő életmód mellett el tudja hagyni a gyógyszert.
2013. ápr. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%

Pont annyira szerencsétlen az ismerősöd, mint az emberek többsége.


Lehetne választani a cukorbetegség gyógyulását, helyette gyógyszert szed és cukrot eszik (kitalálom, lisztet is eszik, meg tejterméket).


Tiszteletben kell tartani, nem lehet valakire ráerőltetni az egészséget, a gyógyulást. Inzulinos cukrosok is elhagyhatnák a gyógyszert, de amíg futja rá nekik, illetve támogatott, addig el kell fogadni, hogy cukorbetegnek lenni jó. Mármint nem annyira jó, de cukrot, lisztet enni elég jó ahhoz, hogy a betegségekkel együtt is megérje. Ha elég beteg embert lát az ember, ezt a következtetést levonhatja. Hogy ez jó szemlélet-e? Ezt meg kell kérdezni az ilyen emberektől, valószínűleg mélyen belül azt érzik, hogy igen ez jó így, kényelmetlen lenne változtatni.

2013. ápr. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Jézusom, Te hol hallottad, hogy egy cukorbeteg elhagyhatja az inzulint?! Azt hiszem álomvilágban élsz...


Amúgy meg a kérdésre válaszolva:

Van, hogy leesik a cukra, ekkor igen is kell cukrosat enni, hogy visszaálljon az eredeti, megfelelő értékre a vércukor.

De ha normál, vagy magas értékre eszik rá az nem jó. Sajnos pont a kettes típusú diabétesznek van nagyobb hátul ütője. Ezt úgy értem, hogy ő nem lesz annyira rosszul egy sütitől, mint egy egyes típusú (ha nem ad be inzulint hozzá). Ezért nem érzi azt, hogy ezzel rosszat tenne magának. Csak az a baj, hogy ez hosszú távon okoz problémát. Megvakulhat, fekélyessé válhat a lába, amit egy idő után amputálni kell, károsodhat a veséje, így járhat majd dialízisre... és még sorolhatnám.

Az a baj az emberek többségével, hogy azt hiszik, hogy ez nem történhet meg velük,... Pedig igen is megtörténhet és akkor már sajnálni fogja, hogy folyamatosan mellé evett...

Egy cukorbeteg nő.

2013. ápr. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
4es válaszolónak meg még annyit, hogy remélem egyszer Te is leszel cukorbeteg és leszel olyan h*lye, hogy nem kérsz a kezelésből és hamar fel is fogod dobni a talpad mondjuk egy 40-es vércukornál!
2013. ápr. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
36%

Megint a vesztes helyzetet ellensúlyozzák..


Attól, hogy nekem nem jó egészséget, erőt és békét kívánsz, még nekem lesz igazam.


Te hiszel az örök betegségben, és annyira nem veszed a fáradságot, hogy a cukorbetegség gyógymódjainak, gyógyszermentes kezeléseinek utána olvass.


Több nyitottságot, és talán életedben először igazi, hiteles forrásokon alapuló értelmes, és hasznos tanulást kívánok!

Természetesen jó egészséggel együtt, amire büszke vagyok, hogy a legellenségesebb embereket is képes vagyok negatív érzések nélkül kezelni. Nem sajnállak a jelenlegi tévhiteid miatt, mert saját magad sem tettél ellene, pedig van lehetőséged rá.


Olvass tények-tévhiteket, bárki képes rá..

2013. ápr. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Hidd el, ha lenne gyógymód már kipróbáltam volna :)

Az, hogy egy tudatlan ilyen válaszokat ír... hát szégyellje magát. Igazad van, nem kellett volna felvennem a h*lyeségedet, de rosszul esett. Más szenved, minden egyes napjáért megküzd, hogy később ne legyen szövődménye, te meg ilyet merészelsz kijelenteni.

Hogy gondolod, hogy egy teljesen tönkrement hasnyálmirigy egy csodaszerre újra éled? Hm? Én nem kettes típusú vagyok... Szóval nekem már egyáltalán nincs inzulin termelésem.

Jézusom, kiakadok saját magamon is, hogy egy ilyen embernek még visszaírok.

2013. ápr. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Azért írsz vissza, mert reménykedsz. A remény nagy méreg. De lesz.arom, hogy másoktól megtanultad, hogy a reményedet akarják kihasználni.. engem az érdekel, hogy aki cukorbetegség mellett még egészséges, nyitott lélekkel bír, az azért legyen tisztában vele, hogy az 1TD-t is kezelik gyógyszer nélkül. A hasnyálmirigy nem nő vissza, ez igaz. De minek is, ha nem eszel cukrot?


Ne csak olyanoktól informálódj, akik gyógyszerek aladásában érdekeltek.. én nem akarok eladni semmit, és ahonnan informálódom, tanulok, lényegében ők sem. Ezt nevezik tiszta tudománynak.


[link]

2013. ápr. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

No-no! Nehogy egymást marjátok!Mindkettőtöknek igaza van. Láttam már olyan II.típusú diabetesest,aki leállt az inzulinnal.Ez nem csoda,hiszen II.típusú diabetesnél van inzulin termelés a hasnyálmirigyben,csak a sejtek nem tudják felvenni a cukrot,ezért van szükségük több inzulinra.Ez általában túlzott szénhidrát,valamint zsírszövet túlszaporodásnál lép fel. Ezért,lehetséges,h ha egy II. tip.cukorbeteg kevesebb szénhidártot visz be,és "megszabadul" a felesleges zsírtól le tud állni az inzulinnal,hiszen,elegendő az az inzulin mennyiség,amit a hasnyálmirigy termel,ahhoz,h norm. vércukorszintje legyen.

Természetesen ez I.típusú diabetesnél nem igaz.

De akiről a kérdező írt II.típusú diabetesben szenved.

2013. ápr. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!