Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyomorsav miatta?

Gyomorsav miatta?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Rászoktam a dobozos gyümölcslevekre (őszi főként)

És pár napja észrevettem h mintha savas lennék, ég a gyomrom, gyakrabban "büfizem" fel a dolgokat és hát nem tudom, szerintetek lehet a sok gyümölcslétől?

Voltam anno már 1szer gyomortükrözésen nem igazán szeretnék még1szer elmenni...

21/L


2013. ápr. 22. 17:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet,hiszen a gyümölcslevek sok savat tartalmaznak és,ha már voltál gyomortükrözésen, valószínűleg hajlamos vagy ilyen dolgokra.Úgyhogy a gyümölcslé nem igazán Neked való.
2013. ápr. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Anno nyelőcső gyulladást észleltek csak, de én is sajnos a gyümilére gondolok sajnos, pedig milyen finomak. :)

(nem iszom a vizet kicsi korom óta) így marad akkor a tea :)

2013. ápr. 22. 17:24
 3/10 anonim ***** válasza:
És mit állapított meg a tükrözés? Azt nem írtad! Állandóan fáj, vagy csak időnként... Amúgy szerintem GERD-ed, (gastrooesophagalis refluxbetegséged) van. Ez azt jelenti, hogy a nyelőcső (oesphagus)-gyomor (gaster) átmenetnél (bemenetnél, un. cardia) lévő körkörös záróizom nem zár jól, emiatt gyomorsav áramlik vissza (reflux) a nyelőcsőbe, s mivel a nyelőcsövet nem borítja olyan nyákréteg ami a gyomrot védi, a sav felmarja, emészti azt, ami a nyelőcső gyulladását okozza (oesophagitis). Ez okozhat gyomorégést (szegycsont mögötti, különösen fekve és étkezés után), illetve szegycsont mögötti nyomásérzést, böfögést és nyelési panaszokat, gyomortáji fájdalmat etc. etc okoz. A nyelőcsőn lévő sérülését természetesen így több minden, savasabb ételek-folyadék is provokálhatja. Amúgy csokoládé, édesség, nikotin, bor, GYÜMÖLCSLÉ, paradicsommártás, alkohol, kávé, szénsavas italok provokálhatják. Étkezés után célszerű nem lefeküdni, ill magasított párnán aludni. De amúgy az okot, a betegséget kéne kezelni, mert ha GERD-ed van, akkor a huzamosabb ideig fennálló, kezeletlen GERD a nyelőcső rákos átalakulását okozza (Barrett oesphagus)!!! Nem kaptál gyógyszert rá??? Amúgy a gyomorégésnek más oka is lehet (fekély, sima gastritis etc. etc)
2013. ápr. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, most látom, hogy írtad a gastritist....szóval ha nem kaptál gyógyszert érdemes lenne visszamenni az orvoshoz kontroll véget, mert továbbra is tüneteid vannak...kéne gyógyszer ha még nincs.
2013. ápr. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*oesophagitist...
2013. ápr. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a Salvus vizet,nagyon jó,gyakran gyógyszer sem kell mellé. Amúgy a teával is vigyázz!A benne lévő tein is fokozza a gyomorsavat!
2013. ápr. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

1 éve voltam kb gyomort.-en akkor a mandulám(torkom) miatt küldtek el, de nem jártak sikerrel mert nem jöttek rá mi a bajom és úgymond abba is maradt minden.

Azóta jött ez ki mióta tényleg a gyümilevet iszom szinte csak napi 24be, de akkor abba hagyom meg a teával is vigyázok. (sajnos dohányzom is)

Ez a Salvus vizet megnézem, és köszönöm a válaszokat eddig is :) Csak nem szeretnék még 1 gyomortükrözést :(

2013. ápr. 22. 18:40
 8/10 anonim ***** válasza:

Na ja, a dohányzás sem jó :)

Jobbulást!

2013. ápr. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Inkágg az egész életmód, nem konkrétan a gyümölcslé lesz a ludas.


A gyomrod arra van, hogy gyomorsav legyen benne, pH 2 sósav. Ezzel még önmagában nem is lenne gond.. de lehet persze gondot csinálni, képesek vagyunk rá.

2013. ápr. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*inkább..
2013. ápr. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!