Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Zéró toleranciás laktózérzéken...

Zéró toleranciás laktózérzékeny vagyok. Nektek melyik laktózgyógyszer vált be? Melyik az, amit étkezés után kell bevenni, ha laktóz "gyanús" volt az étel? Melyik nem okoz hasmenést?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 29. 16:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Én a Lactase tablettát szedem be előtte. Van ez a Laluk kapszula, amit rá kell szórni az ételre. Én ezt a kettő készítményt ismerem, egyiktől sincs hasmenésem.
2013. ápr. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ettem egy sütit, amire azt mondták laktózmentes, de bár ne tettem volna. Reggel történt, és csak este vettem be a laktáz rágótablettát, és rögtön utána kezdődött a hasmenés. Rosszul voltam, de még nem volt hasmenésem csak a tabletta után. Most már félek tőle.
2013. ápr. 29. 17:01
 3/10 anonim ***** válasza:
Azért az tudod, hogy már sok értelme nem volt bevenni a rágótablettát. Azért kell előtte vagy ha elfelejted vele együtt beszedni / én szoktam így is /, mert akkor elkeveredik a táplálékkal és a benne lévő laktózt lebontja. Ha a laktózos kaja már lent van a belekben és órákkal utána veszed be a Lactase-t nem tud hatni hisz nem találkoznak egymással, több méter különbséggel tartózkodnak benned, esélyük sincs a találkára. Nem a gyógyszertől volt hasmenésed.
2013. ápr. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyébként a hasmenésen kívül neked milyen tüneteid vannak a tejcukortól?
2013. ápr. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát kezdődik a torkomban. Egy olyan fura érzés, mintha nem tudnék valamit felköhögni. Ez eltart 2-3 napig. A stessz is kiváltja. Reflux-ra kezeltek, de tükrözéssel kiderült, hogy nincs reflux-om. Szóval még a hangom is már más olyankor. Aztán hányinger, rossz közérzet, majd jön a hasmenés. Mimimum 2 nap. Ezalatt persze "tönkremegy" a fenekem, és miután elmulik a laktóz, napokig azt kell kezelnem. Tehát egy "roham 4-5 napot is tönkretesz. Nálad?
2013. ápr. 29. 17:40
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen torok tünetem nincs. Ha laktóz tartalmú ételt eszek után jön, hogy elkezdek puffadni, hangosan morognak a beleim, bugyorognak jobbra-balra, hol itt hol ott fáj a hasam. Aztán úgy 2-3 óra múlva jön a hasmenés, közben néha majd leszédültem a wc-ről, de komolyan olyan megmagyarázhatatlan rosszullét jött rám, amíg ki nem ürült alulról minden. Most már nagyon figyelek, hogy mit eszem, csak sajnos sok mindenbe beleteszik adalék anyagként a laktózt.
2013. ápr. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tudom, én is nagyitóval járok vásárolni. Legutóbb egy szelet rántott hus volt a hibás a prézlijével.
2013. ápr. 29. 17:55
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát igen. Felvágottat, májkrémet évek óta nem eszem.

Nálunk a pékségben, ahol a kenyeret veszem, megkérdeztem az eladót, hogy a kenyerekben van-e tej vagy laktóz. Mit ne mondjak, nem tudta. Hívta a vezetőt, aki mutatott két kenyeret , ami előrecsomagolt volt és jó drága. Viszont teljes komolysággal kijelentette, hogy két hónapig jó a szavatossága. Hát gondolhatod, hogy átfutott az agyamban, hogy mi lehet benne. Milyen és mennyi tartósítószert tartalmazhat.

Úgyhogy tényleg nagyon figyelni kell, tulajdonképpen a saját érdekünk. :) De ez a nagyító ez tetszik :)

2013. ápr. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A Gyulai májas nagyon finom, és laktózmentes. Már rengeteg felvágott is, az EFEF termékek. Csak vizes zsömlét eszem 1 éve, és már nagyon unom. Nem tudom, milyen mértékü az intoleranciád, de én fogyatékosnak minősülök, és adóvissszatéritést fogok kapni. Felhivom a figyelmedet a Laktózérzékenyek társaságára. Mindig minden ujság fenn van a honlapjukon.
2013. ápr. 30. 12:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezek nagyon durva tünetek nekem nem szokott ilyen több napig tartani nem is értem hogy lehet ez... biztos vagy benne hogy laktóz intolarenciában szenvedsz? Nem tejfehérje-allergia? Vagy valami más? Amúgy én a 60darabos, egész olcsó, tescoban (meg lehet máshol is de gyógyszertárban még nem találkoztam vele) kapható lakráz enzim feliratú készítményt ajánlom, ugyanannyi benne alaktáz enzim mint a laluk 4500ban de ninca vele semennyi macera csak ha olyat eszek előtte vagy közvetlenül utána , közben szóval nem órákkal később beveszek egy tablettát és nem lesz semmi bajom, 1 tabi 2 dl tejben lévő laktózt képes lebontani, és tényleg az a legjobb olcsó is.. Kék dobozos Innopharm márkájú.. Ellenben a Laluk nagyon körülményes senkinek sem ajánlom nehéz szétbontani, fele mellészóródik, meleg ételre rá sem lehetne rakni és 10 percet várni kéne mielőtt hozzáfogunk(egyszer sem vártam ki de nem lett bajom) enni.. borzaszto szerintem. Ja, és a tetejében nagyon drága.
2014. okt. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!