Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Akkor is lehet eredményt...

Akkor is lehet eredményt elérni a paleoval, ha nem tartok be minden "szabályt"?

Figyelt kérdés

Volt olyan, aki csak félig-meddig tartotta be, és mégis gyógyult tőle? Arra gondoltam, hogy mi van, ha a tüneteimet a glutén okozza, csak nem tudok róla, és a paleo miatt nem eszek glutént, tejterméket, hüvelyeseket, de közben meg elég lenne csak glutént nem ennem, és jobban lennék. Vagy rosszul gondolom? Illetve muszáj szedni mellé a vitaminokat? Vagy anélkül is lehet gyógyulni?

Megköszönném, ha leírnátok a tapasztalatokat.



2013. máj. 7. 08:38
 1/9 anonim ***** válasza:
32%

Paleoval sem fogsz meggyógyulni. Ez csak egy újabb átverés.

A gluténra, tejtermékre, hüvelyesekre szüksége van a szervezetnek.

Nem kell mindent elhinni, amit néhány okos kitalál.

2013. máj. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Nekem..illetve az egész családomnak a háziorvosom ajánlotta a paleot, hogy az mennyire jó és minden bajunk elmúlik tőle. Ő és a családja is ezt tartja és makk egészségesek. Hát egyelőre mégcsak ismerkedünk vele...úgyhogy érdemlegesen nem tudok a kérdéshez hozzászólni.
2013. máj. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor ne egyél gluténes dolgokat, csak akkor az már nem paleo, hanem gluténmentes diéta. :-) Mindegy hogyan hívod, nem az a lényeg, hanem hogy azt tartsd be amit elhatározol.


Én több mint egy éve gluténmentesen táplálkozom (nem paleo), az ismeretlen eredetű bélpanaszaim és a pattanásaim is elmúltak. Orvosnál is jártam de széttették a kezüket.


Próbálgasd végig, hogy hol az egyiket, hol a másikat iktatod ki, hátha az is bejön, ha nem akkor kipróbálod a paleot. A siker csak akkor garantált, ha ezek okozzák a panaszaidat, ha valami más, akkor nyilván nem lesz eredményes. De állítólag sokan nem tudják, hogy ez a gond, mert sokszor még az orvosok sem tudják kimutatni a táplálékallergiát és másnak tudják be a panaszokat.Pl. én. Ezért sokaknak használt már a paleo diéta. De ha kipróbálod attól még nem lesz baj, maximum nem használ.


Jó minőségű vitamint meg úgy magában is jó szedni.

2013. máj. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Annyival több lenne egy sima gluténmentes diétánál, hogy nem ennék cukrot, tartósítószeres kajákat, ízfokozót. Szóval előregyártott gluténmentes élelmiszereket nem ennék.
2013. máj. 7. 10:25
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Kezdd gluténmentes táplálkozással. Már sokat teszel ezzel is az egészségedért, lehet jelenleg neked ennyi most elég :)
2013. máj. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyunak már önmagában a nagy dózisú vitaminok is sokat segítettek. Aztán folytatta a gluténmentes táplálkozással. Hirtelen megszűnt a refluxa és az állandó felfújódása. Most már tejtermékeket sem fogyaszt, azóta nincs váratlanul rátörő heves hasmenése sem.

Hüvelyeseket eddig se nagyon evett, nálunk nem voltak soha közkedveltek a hüvelyesek a családban.

Egyedül a burgonyáról nem mondott le, de így is látványos a javulás!

Én paleózok, de a burgonya nálam is "mumus" néha eszem egy keveset (pár szem sült krumpli alkalmanként, semmi több). Ennyi még nem rondít bele a diétámba. :)

2013. máj. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy anyukád milyen vitaminokat szedett? És mennyire nagy dózisban?
2013. máj. 13. 08:59
 8/9 anonim ***** válasza:
C, D, E vitamint, Omega3-at szed úgy tudom, nem tudom ő milyen dózisban.
2013. máj. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%

Kis ajánlás

C-vitamint 1000-10 000 mg dózisban szokták ajánlani.


D-vitamint 2000 - 10 000 NE mennyiségben, napozási szokásoktól függően /nyáron kevesebb vagy semennyi, télen nagy dózis/


Omega 3 általában minimum néhány gramm ajánlott naponta.

2013. máj. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!