Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Bulimia mellett hogyan maradha...

Bulimia mellett hogyan maradhatok egeszseges?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok vele, hogy beteg vagyok-bulimiás. Milyen vitaminokat kellene szednem, hogy ne strapáljam le teljesen a szervezetem? Kezdek sokszor kimerült és ideges lenni. Nagy kék karikák a szemem alatt pedig 9-10 órákat alszom. Egyszerűen bűntudatom lesz ha bármit eszek.. nemtudok felhagyni ezzel.. 16L

2013. máj. 7. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudsz semmiképp egészséges maradni, hiszen ez egy krónikusan fennálló súlyos betegség, ami pszichés alapú és erőteljesen károsodnak a szerveid. Az alapproblémát kellene kezelni. Tehát: ha már eljutottál odáig, hogy felismerd, probléma ami veled történik, a következő lépés az, hogy segítséget kérj szüleidtől, hogy szakemberhez fordulhassanak veled.

A bulímiában szenvedőknél gyógyulás után is gyakran marad vissza: reflux, fekélybetegség, nyelőcső erosio. Ha hashajtással is párosul, akkor még a bélflóra is kiírtódik, ami már az immunrendszert is érinti.

Magadtól nem is fogsz tudni felhagyni vele, mert ez nem valami hobbi, hanem betegség. A jelenlegi tüneteid elsősorban a tápanyaghiány miatt jelentkeztek és csak fokozódni fognak. A hajad is hullani fog, a körmöd is töredezik, arról nem is beszélve, hogy a fogaid nagyon gyorsan tönkre fognak menni... De ez lesz a legkisebb problémád a szervkárosodások mellett, melyek nem minden esetben visszafordíthatók.

2013. máj. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mennyi idő kell, hogy ezek a folyamatok beinduljanak? A fogak és a haj roncsolódása például..
2013. máj. 7. 22:25
 3/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy ezt mondom, de ne a külsőd érdekeljen. A hajhullás a vitaminhiány miatt fog bekövetkezni, elég hamar. A haj viszont visszanő. A fogaid nem!

A menstruációd el fog maradni, lehet meddővé is válsz.

Mindenképp kérj segítséget, mert ebbe tönkremész!

2013. máj. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A folyamatok már beindultak attól, amit nap mint nap teszel magaddal...
2013. máj. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mensesem 3 honapja nem volt rendesen, csak ilyen barnas valadék..felismerem hogy baj van, a szüleimhez viszont nem szeretnék fordulni.. az iskolapszcihologus segíthet nekem? és neki is van titoktartási kötelezettsége?
2013. máj. 7. 22:31
 6/9 anonim ***** válasza:

1. az evészavarod megszüntetésével.


2. pár vitaminnal nem lehet pótolni a kaja hiányát amit kiokádsz :(

2013. máj. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, első lépésnek jó az iskolapszichológus. Mindenképp beszélj vele a problémádról.
2013. máj. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szerintem ne várj a "folyamatok beindulására", mert azok utána már visszafordíthatatlanok lesznek.

Én több évig voltam bulimiás kamaszkoromban (most 30 vagyok) és még mindig 2-3 havonta járok fogorvoshoz, alig van olyan fogam, amihez még sohasem nyúltak.

Hidd el, szívesen visszacsinálnám azokat az éveket.

Tudom, könnyű ezt mondani, de aki volt hasonló cipőben nagyon átérzi a helyzeted.

Ahogy a pszichológus szakértő is írta, magadtól nem fogsz rendbe jönni.Én is nagyon sokára ugyan, de elmondtam a családomnak és jártam pszichológushoz is.

2013. máj. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Sulipszichológus!!!!

Légyszi mielőbb hagyd abba!!! Nem csak miattad, de van aki nem tud enni szinte semmit, nem hogy finom, de tápláló, fehérjedús vagy csak nassolni való dolgokat, te meg megeszed és utána megy a lefolyóba. Ha bűntudatod van egyszerűen ne edd meg.

2013. máj. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!