Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Már tényleg kb. csak a zöldség...

Már tényleg kb. csak a zöldségek nem hízlalnak/egészségtelenek?

Figyelt kérdés
tudom, hogy a cukros üdítők, meg gyorséttermi kaják baromi egészségtelenek, ezt nem is fogyasztok, de ma már kb mindenre azt mondják, hogy sok cukor van benne, nem lehet enni, még sok gyümölcsre is..meg, hogy egyáltalán ne vagy csak minimális tésztát, kenyeret együnk a szénhidrát miatt, a magok meg egyszer jók, sokat együnk minden nap, máskor egy egyáltalán ne együnk a olaj miatt de könyörgöm, mi az ami egészséges?? csak zöldségeken azért nem lehet élni...teljesen össze vagyok zavarodva, ma már mindenben cukor vn.azért itthon nem tudom termeszteni a cuccokat...próbálok egészségesen élni, de most már azt se tudom mi jó...
2013. máj. 24. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Ha nyitott vagy , olvasd el Szendi Paleolit c. könyvét!
2013. máj. 25. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1. válaszoló +1. jó ötlet!


Kérdező, nem értem a problémádat.

Ha tudod, hogy az üdítők tele vannak cukorral (vagy mest. édesítőkkel, amik szintén nem jobbak) akkor mi a furcsa abban, hogy a gyümölcsök is sok cukrot tartalmaznak? Ezért kell egyébként mértékkel enni. A gyümölcsöket a legtöbb embernek nem kell megvonnia magától.


Tésztát miért ennél, ha tele van keményítővel? Az ugyan olyan mint a cukor, konkrétan sok cukormolekula összekapcsolódva. Nem erre találták ki a testünket, ez egyértelmű. Csak azóta eszünk tésztát, kenyeret hogy elkezdtünk gabonát termeszteni. Na, szép..


Ehetsz maglisztekből készült kenyeret, az sokkal semlegesebb a testünk számára, nem fog gondot okozni.


A maglisztek olajtalanítottak! Növényi olaj fogyasztás megint olyan téma, hogy az ember sosem evett. Hát a gyümölcsökben, zöldségekben nagyon kevés a zsír, állatokkal pedig állati zsírokhoz jutottunk.


Én kimennék a helyedben a piacra zöldségért ÉS húsért, halért. A nyers zöldségben/húsban nincs HOZZÁADOTT cukor. Amennyi egy kis gyümölcsben van, az nem gond. Amennyit egy JÓFÉLE füstölt sonkához hozzá adnak az nem sok (nem azért tudom mert élelmiszermérnök vagyok, hanem mert megnézem a tápérték táblázatot, és 100g-ban 0,3-0,5g ch van)


Ez mindenképpen nyerő, részletesebben pedig informálódhatsz Sz.G. írásából, nagyon ajánlott! :)

2013. máj. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm elsőnek is, majd utána nézek, második, köszi, és azt meg tudod mondani, hol lehet ilyen maglisztből készült kenyeret kapni? és milyen drága? :/
2013. máj. 25. 10:21
 4/7 anonim ***** válasza:

Természetesen nagyon drága. Otthon készítve valamivel olcsóbb. De valamit valamiért.. :S


Speciális pékségekben árulnak ilyeneket, neten érdemes rájuk keresni. Paleo + pékség / kenyér kulcsszavakra.


De az áruk miatt ezek nem nagyon lesznek alternatívái a jelenlegi kenyérfogyasztásnak, inkább csak időnként hiánypótlásra jók, ha valakinek nagyon kenyerezni támad kedve :)

2013. máj. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igazából nem a bevitt táplálék hízlal, hanem hogy a bevitt energia több, mint amennyit a nap során felhsználsz, elégetsz. Megfelelő mennyiségű mozgással kiküszöbölhető.

A gyümölcsben természetesen van fruktóz, gyümölcscukor, de emellett sok vitamin és rostanyag is, ami segíti az anyagcserét. A zöldségekkel ugyanez a helyzet. Zsírokat is kell enni, a zsírban oldódó vitaminok miatt.

Ezért kell kiegyensúlyozottan táplálkozni. És nem napi 3szor, hanem legalább 5x kisebb adagokat. A teljes kiőrlésű kenyereket egyébként tudom ajánlani. Mivel az egész gabonaszemet felhasználják a készítéséhez, megmaradnak benne a héjban lévő vitaminok, rostok. Segíti az anyagcserét. Nem sokkal drágább és ízre is finom.

2013. máj. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gabona: segíti az anyagcserét? Mivel? Gátolja az emésztést és mérgező.


Napi kalóriabevitel? Elhízott zsírevőt még nem láttam, de olyat aki igen kevés kalóriát fogyaszt (mindenképpen 2000kcal alatt) de sok keményítőt, az igen gyakran hájas volt. Mindegy mennyit edzett, sport irreleváns.


A dietetikia kalóriamérleg elmélete, teljes őrlésű gabona elmélete pusztán dogmák, de a valóságban nem ezek szerint működik az emberi szervezet. Ez fontos.

2013. máj. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A teljes kiőrlésről beszéltem. A gabona héja tartalmazza a rostokat, ásványi anyagokat és vitaminokat. A rostok segítik az emésztést ezáltal az anyagcserét is.
2013. máj. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!