Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha tömegnövelő diétán vagyok,...

Ha tömegnövelő diétán vagyok, sok fehérjét kell ennem és kevés szénhidrátot ugye, tehát sok csirke hús, tojás, tonhal, ilyesmik, ha ezt 1-2-3 hónapig csinálom nem lesz bajom? Nem túl egyoldalú a táplálék?

Figyelt kérdés

2013. máj. 27. 22:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Tömegnövelő diéta is lehet változatos, nem kell mindig ugyanazt az egyfélét enned. Egyáltalán nem káros, sőt, kifejezetten egészséges! Főleg nem ilyen rövid, 1-2-3 hónapos intervallumban.
2013. máj. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az tetszik, hogy tömegnövelés alatt kevés szénhidrátot akarsz enni. Ez így tök jó, csak a hagyományos tömegnövelés pont SOK szénhidrát fogyasztásán alapul, mert az segíti a hízást (bár amúgy egészségtelen, de most ez más kérdés).


Egyél sok húst, zsírt és sokkal változatosabb lesz a táplálkozásod (ZÖLDSÉGEKKEL) mintha állandóan rizst meg rozskenyeret ennél.


Plusz ne feledd, a csirke hús, a tojás és a hal mind teljes értékű táplálék, amik mellett nemigen lehet semmilyen hiánybetegséged. Azért én támogatom a zöldségevést, alap táplálék kiegészítőket (C, D, Omega3) de hogy csirke, tojás és halfogyasztás mellett, ha nem eszel rengeteg rizst mellettük a legegészségesebb emberek között lehetsz, az biztos.


De amúgy a gyorsabb fejlődés miatt mégis szokás emelni a ch bevitelen tömegnövelés alatt. Egészségesebb amit te akarsz, kevés ch-n, én támogatom is.


De azért szétnézhetsz a Sport kategória Testépítés rovatában, átbeszélni a témát Montezzel, Dirtboyyal.. Le fogják írni miért könnyebb sok ch-val hízni, izmosodni és azt mondom egy pár hónapig, 1-2 évig kibírja az ember. Aztán lehet enni kevés szénhidrátot az egészség megőrzéséért.

2013. máj. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tömegnöveléskor általában:


-Eszik azt a port, amiben van sok Creatin meg Glutamin, sokféle Aminosavak és vitaminok stb. vannak az izomfejlődés elősegítése végett.

(DE én azt vettem észre, hogy ez csak ideiglenesen felpuffasztja a kondi termesek izmait, ami a porevés leállása után leeresztenek az izmok eredeti állapotba.)


-Mellé sokat esznek, de Mindent! És még több folyadékot isznak! (Az duzzasztja fel az izmaikat, ami később leereszt.)


Szerintem csínján kell bánni a sok húsevéssel, mert később öreg korodra meg fájhatnak az ízületeid a lerakódott sok savtól (asszem húgysav, ami a húsfélék lebontásakor keletkezik és lerakódik)

Szerintem minden mellé a sok salátát egyél, úgy egészségesebb.

2013. máj. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!