Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A szőlőcukor ugyanúgy hizlal...

A szőlőcukor ugyanúgy hizlal és rongálja a fogakat mint a kristálycukor (=répacukor)? És a nádcukorral mi a helyzet?

Figyelt kérdés
2013. jún. 5. 09:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezeket veheted nyugodtan egy kalap alá. Hamar megemelik a vércukrot is.

Ellenben a xilit (nyírfacukor, xukor) az egy természetes anyag, alacsony glikémiás index-szel, baktérium ölő hatással, tehát a fogakat nemhogy roncsolja, hanem a fogszuvasodás ellen van. És az íze pont ugyanolyan édes mint a cukoré.

2013. jún. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

na igen ám , de ha bemegyek egy legótvarabb közértbe cukor biztos van ott is.

na de hány boltot kell végigjárjak míg nyírfacukrot kapok és mennyibe kerül mondjuk 1 kg belőle?



nyírfacukor

2013. jún. 5. 10:02
 3/11 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Bármelyik nagyobb boltban kapható xilit. Egyébként elég drága. 1500ft kb egy fél kiló.
2013. jún. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Rákeresel az IIInternetten hogy hol a legolcsóbb.


Egyébként meg drága. Hát igen, az édes íz drága / vagy ha csak cukrozol akkor megöl.


De ehetsz gyümölcsöt, az nem vészes se árban, se élettani hatásban.

2013. jún. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

de a teámba mégse tehetek gyümölcsöt édesítőnek


De ehetsz gyümölcsöt,

2013. jún. 6. 10:40
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

Akkor vállald az egészségügyi következményeket, kockázatokat. SENKI nem mondta hogy ne egyél cukrot.


Csak úgy fogsz járni mint a cukorevők. Az ilyen életmód hátrányaival.


Megtalálhatod a mértéket, egy kis cukortól mondjuk nem leszel beteg, lemoshatod a fogaidat.. Te dolgod.


Nem értem miért kell az édes ízt mindenbe belekavarni. Teába.. tegyél xilitet.


De amúgy értem: van hogy ennyi kényeztetés kell már a napba mint az édességek. Hát, lehet fejben kellene változtatni a dolgokon.

2013. jún. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

és mikről hallgatott eddig a világ, vajon miért?!

[link]

2013. aug. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

hát igen vannak emberek akiknek annyi jó van a napjukban hogy nem egy hanem kettő cukor megy a kávéba. és ez a nap fénypontja. és még ezt is vegyem el tőlük (magamtól)?


De amúgy értem: van hogy ennyi kényeztetés kell már a napba mint az édességek.

2013. aug. 27. 07:31
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

Hát szomorú..


Akinek ennyi öröme van a napjában, annak milyen élete van? És a TB költségeit ki fogja fizetni? Majd én/mi? Mert csak egy példa: én mondjuk sportolok, viszont nem eszem cukrot, de úgy egyébként sem eszem sok szénhidrátot.. tegyük fel nem fogok elhízni, mert erre figyelek. Fizetem azért a tb-t. Most dáthás vagyok, de gyógyszert úgysem szedek.. amit használnék (lehet nem én, de más keményen edző kolléga) az izé lenne, gyógyászati segédeszköz (váll rögzítő vagy mi a mutyi) na ezt nem támogatja a tb (18 év felett). Pedig fizetjük, és nekünk meg ez kellene. Vagy nekem mondjuk talpbetét, tegyük fel. Nem támogatja.


Akkor a cukorevő hobbiját és önroncsolását, az abból eredő esetleges elhízást, betegséget (mondjuk majd az inzulint, műtéteket) támogatja a töbö, az én kis talpbetétemet nem? Vagy ha lesérülök a nagy sportolásban, amit azért inkább az egészségemért űzök, egy vállrögzítőt én vegyek meg teljes áron, plusz fizetem a tébét pedig úgysem leszek cukorbeteg?


Egyébként most elég sok őrrel találkoztam, én aztán megértem hogy valakinek 12-24 órás műszakok mellett rohadtul csak egy cukros kávé és szendvics kell, hogy egy hangyaf.a.s.znyival jobb legyen az élete aztán ennyi.. dolgozom a társadalmi szintű problémán, csak ezt nem lehet alulról megoldani sajnos.

2013. aug. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Annál mondok én jobbat!

12- órás műszak??

Én munkanélküliként a két kezem összetenném ha lenne egy hely ahol lenne 12 órás műszakom. Vagy akárhány órás!

Mindig van lejjebb!



valakinek 12-24 órás műszakok mellett rohadtul csak egy cukros kávé és szendvics kell,

2013. aug. 27. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!