Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagyon vékony vagyok és hízni...

Nagyon vékony vagyok és hízni szeretnék, de nem tudom hogyan. Mit egyek és milyen sportot végezzek (kardió, futás, . )? 16/L

Figyelt kérdés

2013. jún. 7. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:

kardió jellegű mozgásforma lehet a futás is, de bármi más ami abban a pulzustartományban mozog amit kardió zónának neveznek.

itt jórészt sport közben először a test szénhidrát készlete ég el, utána a zsír kezd égni nagyjából 20-30 perc után.

van aerob jellegű mozgásforma is ami szintén lehet futás v bármi más, itt alacsonyabb a pulzus frekvencia, itt nagyrészt a zsírszövet ég, ez az a mozgásforma amit a népnyelv kocogásnak nevez.az előző az már gyors tempójú futás.

de csinálhatsz saját testsúlyú edzést is, és egyél zsírban fehérjében és szénhidrátban gazdag kaját.

2013. jún. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nekem is volt hasonlo problemam.Mivel nehez a kivant mennyisegnel tobbet enni,megprobaltam etkezesek kozott magas kaloriatartalmu eteleket nassolni.A mogyoronak,dionak,pisztacianak nagyon magas a kaloriatartalma(600-800 kozott),mellette pedig sutit stb. fogyasztottam.Biztos nem a legegeszsegesebb modja a hizasnak,de nalam bevallt.Persze jo ha sportolsz is mellette,en usztam es futottam,de kondi terembe nem jartam.Nem is az izom tomeg novelese volt a celom,hanem hogy ne laccanak ki a bordaim :D
2013. jún. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Paleo táplálkozás (csak az egyszerűség kedvéért írom így) és harcművészet, saját testsúlyos erősítés vagy konditermi edzés. Vagy Pilates, Jóga, Callanetics.

BodycorkTV, Zuzana light edzésvideók..

2013. jún. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi:) én sem izmos akarok lenni csak felszedni pár kilót.. és mi az a paleo táplálkozás?
2013. jún. 8. 17:34
 5/9 anonim ***** válasza:

Az az az étkezés (aminek utána tudsz olvasni) ahogyan nagyjából az embernek ennie kéne. Elég széles skálán mozog, mert elég sok egészséges dolgot tud enni az ember. De elég jól kizárja a legtöbb problémát, krónikus betegséget és elhízást okozó (kényszer, divat) táplálékunkat.


Izmos persze hogy nem akarsz lenni. De mint a kérdésedből látszik te is tudod, hogy edzeni kell ahhoz hogy normális alakod = normális izomzatod legyen. És helyesen táplálkozni hogy ezt az alakot ne takarja károsan sok zsírpárna :)

2013. jún. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
utána is olvastam de több félét is írnak róla és hogy jó fogyókúrának is:S én is valami ilyesmire gondoltam, hogy egészségeset egyek mert ugye nem akarok beteg lenni de nagyon nehéz:(
2013. jún. 8. 18:58
 7/9 anonim ***** válasza:

Többfélét írnak róla - azaz?


Névleges eltérések vannak - mennyi gyümölcsöt érdemes enni, esetleg megengedhető-e egy kis rizs/krumpli. Névleges eltérések.


A megítélésével kapcsolatban vannak eltérések: valaki szerint jó, mert tapasztalta.

valaki ellenzi, de az ilyenek nemigen tudnak eredményeket felmutatni máshol, tudományos nézeteket számítógép mögül ütköztetni, vitatni pedig bárki tud. cukorbetegeket meggyógyítani viszont... na ez a gyakorlat, hogy jó eredmények vannak, és ez tény.


Tudom hogy nehéz változtatni az életmódon, de ezzel mindenki szembetalálkozik :))

Mi a motivációd..? Ha szeretnél előre haladni, akkor vagy találsz valami örömet a finom és megfelelő étkezésben, a számodra lehetőleg érdekes edzésben, vagy csinálod mert tudod hogy jó neked...


Én sokszor edzem úgy, hogy éppen bármikor le tudnék feküdni közben és csak bámulni a plafont. Tökéletesen kedvtelen és negatív vagyok. Ettől függetlenül még egy adott edzés, valóban értelmes edzés lehet az egyik értelmes pontja a napnak. Ezért is tartok jónak bizonyos komplexebb edzéseket. Teszem azt futni biztos hogy nem mennék el, mert azon kívül hogy leizzadok szinte semmi hasznát nem látnám.. pedig még egy futásnak is van némi haszna. Jó ha megtalálod azt a mozgást, ami valamiért közel áll hozzád. Szórakoztat, jó az edző, fontosnak tartod hogy végezd..

2013. jún. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Menj a McDonaldsba és zabálj annyit amennyit tudsz és amennyit költeni tudsz! :D
2013. jún. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egészségesen egyél, ne nagyon egyél édességeket, még ha attól ,,hízni is lehet". Nem. Az nem egészséges.
2016. jún. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!