Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyit egyek, hogy hízzak?

Szintiszoli123 kérdése:

Mennyit egyek, hogy hízzak?

Figyelt kérdés

32 éves, 190 cm, 56 kg. Ülőmunkát, könnyű házkörüli munkát végzek.

Célom a heti 1/2, max 1 kg hízás. A heti 1/2 kilóhoz kb hány kalória kell és annak hány százaléka származzon szénhidrátból. Igazából az is elég, hogy indulásként mennyi szénhidrátot vigyek be napi szinten.

Előre is köszönöm!



2013. jún. 14. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha alkatilag sovány vagy vagy emésztőrendszeri panaszod van akkor kedves komám nehéz dolgod lesz. Hasonló cipőben járok. Most épp a Nutridrink-et kezdtem el inni, hátha...
2013. jún. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is iszom már fél éve, de csak 1/2 dl-t reggelre tejjel keverve. Nem igazán tudom elfogadni a műkajákat. Anorexiás voltamvagyok. VAlamit tönkrekúrhattam az emésztőrendszeremmel. A bélbolyhaim kicsit sorvadtak és felszívódási problémám van a mályamban. Sosem vagyok éhes. A lényeg gondolom akkor is a kalória. Mennyi legyen az annyi? Főleg a CH érdekel.
2013. jún. 14. 21:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Fontos lenne, hogy először igyál lényegesen többet, és egyél gyümölcsöt, zöldséget, mert ezek tágítják a gyomrot. És kezdj el sportolni, mert úgy könnyebben megfogsz éhezni. Utána szép lassan kezdj el többet enni, először csak pár falattal. A húsok, fehérje jobb mint a sok szénhidrát, és ne egyél sok édességet, mert elveszi az étvágyat.
2013. jún. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az evést már elkezdtem. Most kb. 2400 kalória megy be, de ebből még sok csak fehérjéből származik. Ha hízom is, nagyon lassan és félek, hogy sok lesz a CH. Ezért kérdem, mennyi legyen a CH. A zsírt majd kitapasztalom. Sok folyadékot iszom, sokat eszem.
2013. jún. 18. 07:58
 5/7 anonim ***** válasza:
2013. jún. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Sikerült sikerrel járnod?

Hasonló cipőben vagyok, nekem kiderült hogy tejérzékenységem volt, ezért sajnos az eleve vékony alkatomból még fogytam, most próbálkozom visszaszedni (: lány vagyok, világéletemben 40-41 kiló körül voltam a 158 centimhez, ami nekem jó is volt, viszont most a betegség miatt leadtam 1-2 kilót..

Nekem azt javasolták, hogy kalkulátorral meg kell nézni mennyi a napi szükségletem - nekem pl. kb 1500 kcal - és ezt növeljem meg 300-400-al kezdetnek. Ezzel heti 1/2 kiló hízás lehet.

2020. aug. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Híztam.

számolással elég jól lehet haladni.

Az 1500-hoz képest nagy ugrás a 400+, próbáld ki, mennyi kell a szintentartáshoz (kiindulásnak jó a kalkulátor, vagy próbáld összeszámolni, hogy egy normál napodon mennyit ettél), aztán azt plusszold meg 200-al (ez pl. 30 gramm földimogyoró energiatartalma).

ha nincs változás 1 hét alatt, növeld 300-ra, és így tovább.

A te magasságoddal és súlyoddal ne akarj heti 0,5 kilót hízni. Sok. 0,25 elég.

Sportolj mellé, ha lehet súlyzós edzés is legyen benne.

2021. szept. 26. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!