Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha nagyon sok tejet iszom,...

Ha nagyon sok tejet iszom, akkor kialakulhat a laktózérzékenység?

Figyelt kérdés
1-2 literre gondolok naponta

2013. jún. 26. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem. Az vagy van, vagy nincs. A sok kenyértől se leszel lisztérzékeny, vagy a sok hústól se leszel húsérzékeny. Bár énszerintem mindent csak módjával.
2013. jún. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szintiszoli123 ***** válasza:
Kaltózérzékenység ide vagy oda, napi 1 liter tej az sok. Beindíthat egy csomó nem kívánt immunreakciót. És ezt nem paleósként mondom.
2013. jún. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szintiszoli123 ***** válasza:
Le tudom ám írni: Laktóz :)
2013. jún. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 snack16 válasza:
Ez jó kérdés! Én nem hiszem,-ez csak egy feltételezés-, de ha nem vagy laktóz érzékeny akkor a szervezeted még termel laktáz enzimet. Ha a tej jelen van mint táplálék szerintem az enzim termelés nem fog leállni. Esetleg egy kis natúr yoghurtot raksz a tejbe, vagy külön fogyasztod az mindenképp pozitív a baktériumcsoport miatt. :) Napi 1l tejnél több az már sok szerintem.
2013. aug. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Azért azt általánosságban el lehet mondani, hogy a szervezetben az iránt alakul ki érzékenység amiből nagyon sokat fogyaszt az ember. Lehet, hogy nem fog soha problémát okozni nálad, de én azért csökkenteném fél l-re a biztonság kedvéért.
2013. aug. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!