Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a kapcsolat reflux és...

Mi a kapcsolat reflux és gyomorégés között?

Figyelt kérdés
Ha sokat ég a gyomrom attól refluxos leszek? Vagy a reflux kialakulásához nem szükséges ilyen előzmény, az csak kialakul és kész? Honnan tudjam, hogy refluxom van és nem "csak" a gyomrom ég?

2013. júl. 1. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha sok gabonát eszel, kialakul mindkettő. Ugyan az mindkettőnek a leggyakoribb kiváltó oka.
2013. júl. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De egyikből következik a másik? Tehát ha sokat ég a gyomrom akkor lesz refluxom, vagy a reflux egy olyan betegség, ami gyomorégést okoz.. Mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás?
2013. júl. 2. 13:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet gyomorégés nélkül is refluxod - ami majd nyelőcső irritációval fog járni, ezt végül is érezheted gyomorégésnek, és egyértelműen lehet úgy gyomorégésed, hogy refluxod nem lesz (még jó sokáig).


A kettő nem kell, hogy összefüggjön, mint ahogy nem minden cukorbeteg elhízott, de nem is minden elhízott ember cukorbeteg.. viszont amitől az egyik betegség kialakul attól bármikor kialakulhat a másik is. Van összefüggés, de nem feltétlen egyikből következik a másik. Én ezt így találtam GERD-nél is. Ez persze az én tapasztalatom, nem tudom erről van-e konkrét statisztika ami összesíti és elemzi a kérdésedben szereplő állapotokat.

2013. júl. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Statisztikára nem feltétlenül vártam, inkább tapasztalatokra, köszi! A savas vonalat örököltem úgy néz ki, nagymamámnak csonkolták fekély miatt a gyomrát, apám legalább 15 éve reflux gyógyszert szed, nekem néha-néha bedurran a gyomrom, csak kíváncsi voltam mire számíthatok. Vajon én is úgy végzem, mint ők, vagy ha odafigyelek mit (nem) eszek, akkor elkerülhető az annyira súlyos állapot.
2013. júl. 2. 14:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Biztos hogy nagyon sok múlik azon hogy mit eszel. Az örökölt gyengeségeket (nevezzük hajlamoknak) abszolút meghatározza az életmód. Kialakul betegség vagy nem? Epigenetikus tényezőkön múlik amiket a táplálkozástól kezdve befolyásol még az is hogy MIT GONDOLSZ (vagyis a gondolataid milyen érzelmeket váltanak ki).


Ezért nem mindegy hogy valaki hogy valaki hagyományos nyugati étrenden él és nem edz / vagy átlagos edzést, mondjuk kocogást végez vagy jobb étrendet követ és mondjuk taichizik, vannak módok amik arra hivatottak hogy hosszabban megőrizzék az egészséget, lassabban engedjék kialakulni vagy megelőzzék a betegségek kialakulását a hajlamok megléte ellenére is.

2013. júl. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!