Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A szálkásító diétát hány...

A szálkásító diétát hány évesen érdemes elkezdeni/ milyen ételek férnek bele?

Figyelt kérdés
Januárban leszek 16, nem tudom hogy az még fejlődő szervezetnek számít-e. 59,9 kg vagyok. Érdekelne az is hogy milyen ételeket kéne fogyasztanom a diétához, de lehetőleg pontosan hogy milyen húst, milyen zöldséget.. a gyümölcsökről úgy tudom hogy túl magas a cukortartalmuk..Ha lehet pontos válaszokat kérnék! Előre is köszönöm!:)
2013. júl. 4. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen fejlődő szervezetnek számítasz, egy ember 20-22 éves koráig fejlődik, nő.

Szálkásító diéta lényege a minél magasabb fehérje bevitel, minimum 2 gramm, de akár 2,5-3 gramm testtömegkilogrammonként. Ami azt jelenti a te esetedben, hogy minimum 60x2, de inkább 60x2.5, így kapod meg a napi fehérje beviteledet.

Ennek a mennyiségnek a 70-75%-át ételekből kellene bevinni, ami rengeteg hús, tojás, és zsírszegény túró fogyasztásával jár, de ehetsz halat is, abban is nagyon sok a fehérje. A tejben nem, se a joghurtokban, ezekben több a szénhidrát.

Szénhidrát fogyasztást le kell csökkenti 1.5 grammra testtömegkilogrammonként, tehát naponta maximum 60x1.5 gramm. Ezeket legjobb zöldségből bevinni, de lehet enni kevés rizst, kenyereket, krumplit, hüvelyes zöldségeket nem szabad. És a gyümölcsökben is nagyon sok a szénhidrát.

Keress rá a tápanyagtáblázatra a neten, az megmutatja az ételek tápanyag összetételét 100 grammonként.

2013. júl. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ, sokat segített! Szerinted megéri elkezdenem? Nekem fontos lenne amennyire lehet, de nem tudom megéri-e.
2013. júl. 4. 18:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha tudod anyagilag finanszírozni, akkor hajrá. Elég drága diéta. Csak egy példa: 100 gramm csirkemellbe 24 gramm fehérje van.

Neked kell minimum 150 gramm fehérje egy nap. Tehát 20-25 dekás csirkemell filét minimum meg kell enned ebédre. Reggelire mehet a tojás, főve vagy sütve is, darabjában 5.5 gramm fehérje van, megehetsz belőle 5-öt is. Eddig kb 90 gramm-nál tartunk. Vacsorára mondjuk hal, szardínia 22.5 gramm 100 grammonként. Vagy megehetsz 20-25 deka sovány túrót (14 gramm/10 deka), 28-35 gramm fehérje.

És ez még csak 120 gramm fehérje naponta.

Nem olcsó.

Itt találsz minta étrendeket: [link]

2013. júl. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A normális ember szálkásító táplálkozást követ.. mert nem akar elhízott cukorbeteg, szívbeteg lenni.


Szálkásító étrend? Nem, csak táplálkozás. Azaz az ember igazi táplálkozása.

Zöldségek, állatok, halak, tojás, gombák.. ezek mind szálkásodást segítik. Nem 16, hanem 1-2 éves kortól így kell enni.


Nincs pontosan milyen hús: hús van. Állat felkoncolt teteme. Zöldség: a krumplin, kukoricán, hüvelyeseken (bab, borsó) kívül igazából minden zöldség jó.


Napi kis gyümölcs nem baj. Túl magas a cukortartalma.. mondják ezt olyanok, akik tömény keményítőt esznek (zab, rizs) csak úgy.. szálkásítás végett :)

2013. júl. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!