Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Meddig kell tömeget növelni?...

Meddig kell tömeget növelni? Tömegnövelés közben érdemes beiktatni szálkásító szakaszokat?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdtem el edzeni, akkor voltam 72 kiló, most 87 vagyok (17 éves) a könnyen hízó fajtából, és attól félek, hogy ebből a 15 kilóból kb a 2/3-a ment csak izomra. Mostonában minden edzés után egy 15-20 percet futok, váltakozva, 1 perc sprint, fél perc lassulás, ez ér valamit? Ezzel el lehet érni azt, hogy izomtömegnövelés mellett ne zsírosodjak? Vagy fölöslegesen futok? Valamint szerintetek meddig növeljek még tömeget? (nincs rajtam még így 87 kilósan sem olyan nagyon sok izom, viszont a zsír, a pocak már kissé kezd zavarni) Mit tanácsoltok?
2013. ápr. 4. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Edzés utáni futás nagyonfelesleges,ha iszol utána tömegnövelőt akkor meg duplán,Amugy szerintem 1 héten 1 futást belehet iktatni,mindenhol aztirják hogy 40 perc minimum futás kell,mert akkor kezdődik be a zsirégetés,szoval kb 1 ora futás biztos nemfog megártani 1 héten,pl szombaton vagy vasárnap,amugy szerintem 95 kg ig menny fel utána szálkásithatsz,szálkásitásnál heti 4 futás kell majd :)
2013. ápr. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha zavar szálkásíts le ilyen egyszerű, a futást pedig nem ajánlom, aerob mozgás kell, a futás nem zsírt éget, hanem a ch-t használja el a szövetekből.
2013. ápr. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Futás helyett pontosan mire gondolsz? :)

heti 3x megyek edzeni, akkor mindig végezzem azt a mozgást? és kb hány percet?

2013. ápr. 4. 21:41
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja, és szálkásításhoz mit javasolsz? Meddig tartson? Mit változtassak az edzésterven, meg a táplálkozáson, hogy csak zsír menjen le, és az izom (ha kisebb mértékben is) de jöjjön föl
2013. ápr. 4. 21:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Szálkásitásnál több fehérje kevesebb szénhidrát kell, kb 3 g tskg fehérje és 3,5 g szénhidrát tskg kb.,Általában mindeki nyár előtt szálkásit le,mig nemmegy le a zsir a hasrol és igy lesz a kocakahas,utána megint tömegel,és az fontos,hogy az nem szálkásitás ha éhezteted magad,mert akkor a szervezet az izmokat bontja le,nem a zsirt :)
2013. ápr. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!