Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Csokifüggőség. Mit tegyek ellene?

Csokifüggőség. Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
Ha már 1 nap nem eszek csokit,teljesen ingerült vagyok és rossz a közérzetem,miután pedig eszem ezek elmúlnak.Normális ez vagy ez is káros szenvedély?
2009. okt. 23. 12:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem változik tőle kórosan a testsúlyod akkor nem ártalmas. De a szénhidrátbevitelre azért ügyelj, egyél esetleg fekete csokit is néha, az kifejezetten egészséges!
2009. okt. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
egyél napi egy két kocka étcsokit. vagy azt is hallottam hogy a kakaóbab segít leszokni a csokievésről.
2009. okt. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

én szerencsére nem hizok tőle,ugyhogy max a pénztárcám szab határt...de inkább nem veszek mást,de csoki kell


te hizol tőle?

2009. okt. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem hízok:) köszönöm a válaszokat:)
2009. okt. 23. 12:57
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A csoki is eszméletlen függőséget tud okozni. Hogy káros-e? Egyéni, szerintem, ami "kárt" tud okozni, azok a következők:

1. Legszembetűnőbb pl. az elhízás (nemmindenkinél)

2. Van akinél elég szembetűnő bőrelváltozásokat is okoz (makacs pattanások formájában)

3. Nagyon nem használ a fogaknak sem

4. A függőség maga is szerintem káros. Ha nem is ugyanúgy, mint pl. az alkoholistáknál, de ha azt veszed észre, hogy NÉLKÜLE nem vagy éppen százas, az már nem jelent jót. Ha mondjuk csak nagyon kívánod, az nem olyan gáz még, de, ha már ilyen erős tüneteket okoz, az már nem valami szuper.

Szerintem minden olyan dolog, amire így rá lehet szokni és hiányától hülyén viselkedik az ember az megérett arra, hogy az ember tudatosan megszabaduljon tőle. Szerencsére a csokifogyasztás önmagában nem olyan súlyos, mint a drog, vagy az alkohol, de elgondolkodtató.


(Gombóc Artúr)

2009. okt. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

A csokit váltsd ki édes gyümölcsök evésével. Egyél olyan ételeket amiben lassan lebomló szénhidrátok vannak: tönköly kenyér, durum tészta, barna rizs stb..


És igen, nem lesz egyszerű leszokni a csoki függőségről.

2009. okt. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Add nekem az osszes csokit,majd en megeszem:)
2009. okt. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem a csokit nehéz lesz gyümölccsel és tönköly kenyérrel kiváltani :))) Én sem hízok, és én is imádom, soha semmi kárt nem okozott :)
2009. okt. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:) hát a gyümölcs az sosem pótolja a csokit,majd megpróbálom a mennyiséget csökkenteni:)
2009. okt. 25. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!