Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen az egészséges táplálkozás?

Milyen az egészséges táplálkozás?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. Valahogy az egészséges táplálkozás nem az erősségem.

Kb. 8.-os koromban voltam 161 centi 44-6 kiló. Gimnáziumban megváltoztam, 164 centi 52 kiló lettem. Mindent ettem szó szerint, melegszendvics, szendvics, ebéd, vacsi, de rengeteget. Hiába akartam fogyni, nem ment, mert imádtam enni! Reggelire ettem fornettit kakaóval, vagy melegszendvicset(esetleg kettőt). Ebédre levest, utána meg húst körettel, vacsira este 8kor ráolvasztott sajtos zsömlét kakaóval. Plusz napi fél tábla csoki vagy édesség. Megis lett az eredménye, nagy volt a hasam, de vékony voltam.

Nyáron viszont lejött rólam 5 kiló, túl sokat stresszelek, és így lettem 164-5 centi 46,5-47 kiló. Reggelire ettem egy paradicsomot, ebédre levest, és kb. ennyi volt az egész napi ebédem. MEgpróbáltam rendesen enni, mert ebből szervi bajaim is lehetnek. Még így se híztam. Azóta viszont rettegek az evéstől. Most is itt ülök korgó gyomorral, és nem merek enni. Rengeteg sütink van itthon, de nem merek belőle enni. Ma amit ettem: Reggelire egy szem fornetti, meg egy kenyér macisajttal. Ebédre húsleves. Mi számít egészséges táplálkozásnak? Sok helyen olvasom, hogy kerüljem a szénhidrátot...de mégis mit egyek akkor reggelire, ami súlytartáshoz elég? Vagy miket lehet enni? Egyszeűen nem megy ez nekem, ezért is kérem a segítséget. Valószínűleg a gyomrom és a májam kárát látta a koplalásnak(elméletileg vana májammal valami, a háziorvos ezt állapította meg a vérvételem eredményeiből), jövő héten megvizsgálnak. De egyszerűen most se merek enni, pedig éhes vagyok. Nagyon félek, hogy visszajönnek a kilók, és megint nagy hasam lesz, ugyanakkor mindenki azt mondja, hogy híznom kellene minimum 3 kilót. A barátom szerint 5 kilót, és akkor megint visszatérnék a nagy hashoz....mi a normális táplálkozás?:( Pl. amikor elkezdtem narancslevet inni, 100%-osat megörültem, hogy egészségeset iszok, erre láttam a neten, hogy abból két pohár ajánlott.:(


2013. aug. 11. 16:01
 1/5 anonim válasza:

Túlreagálod, a testsúlyod ideális, csak az elferdült társadalmi normák meg a mások iránti elvárás miatt kattogsz. Nem hogy túlsúlyos nem vagy, felesleg sincs rajtad, soha nem is volt, 47 kiló még kevés is szerintem egy lánynál, nincs nagy hasad, ne kattogj ezen.

28/F

2013. aug. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, ez tény, hogy túlreagálom.:)

Most nincs nagy hasam, sőt, túl vékony vagyok, kivannak felül a bordáim kissé, ami szerintem már tényleg túl vékony. 52 kilósan volt hasam, amit nem én jegyeztem meg, hanem a barátom jegyezte meg, hogy van egy kis hasam. Nekem ez nagy sokk volt, hogy van hasam. Mondta, hogy őt a kis poci nem zavarja, de azóta nem merek enni.

Megpróbálok nem törődni ezzel!:)

2013. aug. 11. 16:16
 3/5 anonim válasza:
A paleolit táplálkozás az igazi.
2013. aug. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, a paleo eléggé találó. Mivel lényegében zöldség, hús és gyümölcs alapú táplálkozás. Ezeket kell enni.


A narancsléből nem ajánlott 2 pohár, mert tömény cukros lé. A narancslé finomság. De nem kell sok gyümölcsöt enni. Ezzel együtt nem olyan nagy hiba, a gyümölcsök fogyaszthatók, de jobb nem levet inni.

2013. aug. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vegyes táplálkozás, minél változatosabban az ideális.
2013. aug. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!