Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Segítség, mit csináljak, ha...

Segítség, mit csináljak, ha nem bírom ki, hogy ne ehessek mindent?

Figyelt kérdés
Világéletembe vékony alkatú voltam. Rengeteget stresszelek, melynek következtében nyolcadikos koromban 2 hónapig minden reggel hánytam(akkor voltam 44 kiló 162 centi). Amint javult a közérzetem gimnáziumban, felszaladtak a kilók, 164 centi 52 kiló lettem. Azóta annyi voltam, viszont ez nulla sportot, és összevissza evést jelentett. Reggelire kakaó, kakaóscsiga, fornetti, melegszendvics-attól függ hol voltam, suliidőbe akár két melegszedvics. Ebédre leves és hús körettel, délután süti, vacsira pedig szendvics, vagy főtt étel. Akkor nagyon jól éreztem magam, bár féltem, hogy duci vagyok, és leakartam fogyni....de nem ment. A barátom viccből megjegyezte, hogy van egy kis hasam, mire elhatároztam, le kellene fogyni, de ígyse ment. Szépen leadtam a stressztől viszont 5 kilót(így lettem 164 centi 47 kiló). Néhol már kivannak a csontjaim, rettentő vékony vagyok, az xs-es ruháim közül van,a mi bő rám. A régi ruháim közül egyesek leesnek rólam. Ezt koplalással értem el, ami nem jó. Viszont azóta nem merek enni. Hiába írják le mi az egészséges táplálkozás, vagy összevissza eszek, vagy semmit. Nekem egyszerűen nem megy, ha megszabom magamnak, akkor nem élvezem. Mióta lefogytam, folyton a kalóriákat számlálgatom, nézem, hogy mi mennyi. Sportolok is(heti 2-3 óra biciklizés). De egyszerűen nem tudok enni. Elhatároztam, hogy NORMÁLISAN fogok étkezni, de sehogyse jön össze. Mostis van itthon kakaóskalács, amit imádok, és nem mertem enni reggelire, mert félek, hogy meghízom. Ráadásul nem csak akkor eszek ha éhes vagyok, hanem már vonza a szememet is.:( Megvagyok a zabálás nélkül, de nem vagyok boldog. Ráadásul gyomorvizsgálatra fogok menni pénteken, és a májammal is van valami, gondolom a koplalás. Mit csináljak? Inkább zabáljak?
2013. aug. 13. 10:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem foglalkozz valami értelmes dologgal, és közben egyél, 3x egy nap, lehetőleg közel azonos időben. mondjuk 8-14-20 órakor - és azt ami van. Mit olvasol? Mit írsz? rajzolsz ? festesz, zenélsz? Tessék valami kifejező eszközt gyakorolni.
2013. aug. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Fordulj orvoshoz, amíg nem késő. Ez már enyhe táplálkozási zavar, ami lesz még súlyosabb is. A barátod egy idióta, köszönd meg neki, hogy tönkretette az egészségedet. A 164 centihez az 52 kiló még kevesebb is, mint a tökéletes. Nagyjából 54 kilónak kéne lenned, és az még a vékony kategória.

Az evés nem probléma, még a kakaós csiga, főleg akkor, ha normális a súlyod, a koplalás-evés-koplalás-evés viszont tönkreteszi az anyagcserét meg a szervezetet. A "normális" evésbe beletartozik a kakaós kalács is, úgyhogy menj, és egyél belőle. Nem igaz, hogy nem lehet enni. Annak nem lehet, aki elhízott (te kb. 64 kilótól számítanál annak), akinek baj van a cukrával, aki nem sportol eleget vagy aki allergiás valamelyik összetevőre.


Mindemellett borzasztóan komolyan gondolkodj el azon, hogy szeret-e téged az a fiú. Mert mondani mindent lehet, de vajon TE tönkretennéd-e más egészségét, ha szeretnéd őt? Akinek ilyen barátai vannak, annak ellenségre már nincs szüksége szerintem...

2013. aug. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!