Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen problémáim lehetnek,...

Milyen problémáim lehetnek, ha nem eszek gyümölcsöt?

Figyelt kérdés

Nem szeretek semmilyen gyümölcsöt, hányingerem van és émelygek tőlük. Zöldségből se tudok megenni mindent, de abból azért többet szoktam fogyasztani. Kiskorom óta nem eszek gyümölcsöt, de az orvosok meg vannak döbbenve, hogy milyen erős az immunrendszerem és ritkán vagyok beteg.

Viszont a szemem rossz (a sok olvasás, gépezés, gyors növés miatt is), de ha valahogy bevezetném, hogy mindennap megeszek pár gyümölcsöt, akkor talán javulna?

Vagy hosszútávon milyen problémáim lehetnek gyümölcs nélkül?

14/L



2013. aug. 15. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatból mondom, hogy semmilyen. Én évente 2 barackot eszek, mégsincs semmi bajom, én sem szeretem a gyümölcsöket. Ha más forrásból (zöldség, egyebek) beviszed a szükséges vitamint akkor ugyanolyan erős lesz a szervezeted mintha ennél gyümölcsöt. Amennyire tudom nem létezik olyan vitamin ami csak gyümölcsben található és semmi másban.
2013. aug. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előttem válaszoló is írta, a szükséges vitaminokat belehet szerezni zöldségekből is.


A gond szerintem ott van nálad, hogy amint írtad, a gyümölcsöktől émelyegsz, viszont a zöldségekből se eszel olyan sokat. Pedig ha már valaki nem eszik gyümölcsöt, akkor zöldségekből feltétlenül fogyasztania kell elegendő mennyiséget ahhoz, hogy a tápanyagbevitel megfelelő legyen.


Nyilván a gyümölcsfogyasztás hiányának és az elégtelen zöldségfogyasztásnak vitamindeficit a vége, ezért ha a gyümölcsöket kerülöd is, a zöldségeknek annál inkább szerepelniük kell az étrendedben.

2013. aug. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Bocsánat, úgy értettem, hogy zöldséget eszek rendesen, csak nem sok fajtát. Például hagymát, salátát, káposztát rengeteget eszek, de paradicsomot vagy retket soha.

Megpróbálok valami olyan étrendet összeállítani, ahol eleget eszek a szükséges vitaminokból, remélem a szememre is használ valamit, meg a fejfájásra (elfelejtettem írni, hogy az van)

2013. aug. 15. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!