Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Menyiért csinál egy dietetikus...

Menyiért csinál egy dietetikus egy étlapot?

Figyelt kérdés

2013. aug. 21. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem a kórházban ingyen csináltak.
2013. aug. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van neki készen is, majd mindenféle betegségre. Kinyomtatva. Engem a belgyógyászom küldött hozzá. Időpontot egyeztettünk, mindenben segítőkész volt, és adott egy heti étlapot...
2013. aug. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Somogyi-Kovács Anita ***** válasza:
Valóban a kórházban a dietetikusok igen segítőkészek tudnak lenni, hiszen rendelkezésre áll a beteg összes adata a betegségével kapcsolatban, és szerencsére minta étlapokat (ezek nem egyénre szabottak, hanem általános ajánlásúak)is tudnak a legtöbb helyen adni. Magánpraxisban egy egyénre szabott heti étrend ára jó pár dologtól függ (milyen kidolgozottságú, tartalma e receptúrát is, tápanyag számítást is....ezek 3-4 óra munkát kíván!), általában 10-20 ezer forint között mozoghat az ára!üdv, Klima Anita dietetikus
2013. aug. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

akkor ha egyénre szabottat akarok ne is keressem a kórházban?

Illetve ha olyat akarok amivel nekem már csak főznöm kell az ilyen sokba kerül?


Nekem egy ismerősöm azt mondta, hogy ennél olcsóbban kapta.

2013. aug. 22. 15:50
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

1. ingyen kellene..

2. ne akarj dietetikustól 'étlapot'. Arra van szükséged, hogy felírják reggelire hány szelet teljes őrlésű kenyeret egyél? Ugyan már..


Bármennyi zöldséget és húst ehetsz, és ezzel jutsz a legtöbb tápanyaghoz. Ilyet dietetikus ritkán javasolna, ők tápanyagszegény kajákat és kényszeresen tejtermékeket etetnének (szinte) mindenkivel, mert erre képezték ki őket. Nem akarod ezt, igazából nem akarod.

2013. aug. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Somogyi-Kovács Anita ***** válasza:
82%
Igen olcsóbban is hozzá lehet jutni. Én viszont azt gondolom, hogy ha valaki jó minőségű munkát akar ki adni a kezéből ahhoz alaposan tudnia kell, hogy kinek is készíti az étlapot...ehhez pedig idő kell, egy személyes konzultáció nálam például minimum 2 óra, ami végén a kliens 15 000 forintért kap egy rászabott mintaétrendet és táplálozási ajánlást. Ezért összesen a korábban átnézett leletekkel, étkezési naplóval kielemzésével, és a konzultáció utáni további egyéb segítséggel együtt 5 órát dolgozom egy kliens érdekében, igen ez óránként bruttó 3000 forint(nettó 1500, mert én befizetem a munkám után az adót is). Én minden esetben számlát is adok, ami egészségpénztárnál elszámoltatható. Azt gondolom, hogy ez nagyon korrekt! DE ha a nevemet beütitek a google-ba, minden információt megtudtok a munkámról! Aki pedig azt ajánlja, hogy egyél bármennyi húst és zöldséget, mert a dietetikusok úgy is csak becsapnak, annak a tisztességessége igen csak megkérdőjelezhető....valószinüleg azért ilyen agresszív, mert szénhidráthiányos állapotban az agya nem mükődik megfelelően! Klima Anita dietetikus
2013. aug. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Akkor a gyumolcsot es a tejet hagyjam ki? inkabb egyek rengeteg zoldseget es hust?"


Tévhit numero 1.

'az agyműködéshez szénhidrátot kell enni' ..


Na ilyen inkompetens emberektől nem kérek tanácsot. Nincs szó agresszióról, sem szénhidráthiányos állapotról, ilyen egy embernél nem fordulhat elő, amíg eszik zsírt és fehérjét. Nyilván én sem vagyok agresszív, csak már egy ideje megelégeltem, hogy a 'szakértők' képesek egyértelmű hazugságokat állítani. Így nehéz az átlagembernek letenni a fölösleges keményítő - cukorfogyasztást, és mondjuk lefogyni, hiszen még a 'szakemberek' is szénhidrátfogyasztást ajánlanak. Azt senki sem tudja miért ajánlják, csak úgy, megvan a megszokás.


Aczél Gergő, megmondó.

2013. aug. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

az agyműködéshez szénhidrátot kell enni' ..


Nem cukrot?

2013. aug. 23. 22:45
 9/9 Somogyi-Kovács Anita ***** válasza:

Az agyunk cukorral működik, ami egy egyszerű szénhidrát, az összetett szénhidrátok pedig sok-sok egyszerű szénhidrátból állnak, amikor pl.: a kenyeret sokáig rágjuk a szánkban, édes ízűvé válik, mert a szájban indul a szénhidrátbontás, szóval a szénhidrátból cukor lesz, leegyszerűsítve....


További szép estét kívánok!

2013. aug. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!