Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért fogyasztunk ennyi...

Miért fogyasztunk ennyi cukrot? Alapvetően mivel tudnám helyettesíteni?

Figyelt kérdés
Számomra is megdöbbentő végiggondolni, mennyi cukrot fogyasztok egy nap: egy kis kávé, egy kis tea, egy kis sütemény, de még bármilyen üdítőitalban is... Hogyan kerüljem tudatosan? Nem vagyok egészségmániás, de a cukortól meg szeretnék szabadulni.
2013. aug. 31. 11:34
 1/2 anonim ***** válasza:
ezen már én is gondolkoztam. tudom, hogy nem a legjobb módszert találtam ki, de mégis jobb, mint volt. én kevesebb cukrot teszek mindenbe és inkább nádcukrot használok. az üdítőt meg teljesen elhagytam, csak vizet fogyasztok.
2013. aug. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kávéba, teába nem teszek, csak esetleg nagyon ritkán egy fél kiskanállal, vizet iszok és próbálok minél kevesebbet tenni az ételekbe is. Sajnos sok főzelékbe is kell kis cukor ahhoz, hogy finom legyen. Én arra figyelek, hogy a 4 személyes háztartásunknak elég legyen egy hónapra az 1 kg cukor. Ez is sok, de senki nem túlsúlyos, így azért nekünk nem kell annyira vigyázni. Sütit sem eszünk mindennap, és inkább itt is arra figyelek, hogy sós kekszet, mogyorót, mandulát, mazsolát együnk nasinak. És én elég sok aszaltgyümölcsöt is eszek, amit én aszalok géppel. Ha hiányát érzed a cukornak, szedj krómot, ez segít, hogy ne kívánd annyira.
2013. aug. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!