Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért puffadok fel evés után...

Miért puffadok fel evés után mindig?

Figyelt kérdés
Bármit eszek és bármilyen keveset, felpuffadok tőle és úgy nézek ki, mint egy terhes. Kb. 1 hónapja van ez. Miért? Mit csináljak?
2013. szept. 11. 20:17
 1/2 H.Dóra válasza:
Mindenképpen menj el dokihoz sztem. Házi orvoshoz először. Okozhatja valami fertőzés is akár, abból meg jobb, ha mielőbb kikezelnek.
2013. szept. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia! Mindenképp vizsgáltasd ki, fertőzés is lehet, valami szervi probléma jele, de emésztési probléma is.


Én is ezzel küzdöttem évekig. Még az első években mondták, hogy napi 2 litert igyak mindenképpen meg, és evés előtt mindig igyak fél órával egy pohár vizet. Ez sokszor használt. Aztán évekkel később előjött újra. Akkor már annyira fájt a hasam, hogy fájdalomcsillapítókon éltek. A háziorvos beutalt gastroenterológiára, de mivel 3 hónap múlvára kaptam időpontot, ezért elmentem egy biorezonanciás vizsgálatra, ahol kimutatták, hogy lisztérzékeny vagyok, és kérte a doki, hogy hagyjam abba a gluténtartalmú ételek fogyasztását. Megtettem, és 1 hét múlva már nem is fájt. Azóta ritkán eszek kenyeret, ha igen, akkor is keveset.

Idén megint kijött a hasfájásom, ráadásul szorulásom volt. 3-5 napos is néha. Mivel egyéb tüneteim is voltak, amik pajzsmirigy alulműködésre utaltak, ezért az orvos elküldött vizsgálatokra, ahol ezt igazolták. De ez is sok idő volt. Gyors megoldásra volt szükségem, mert nagyon puffadt a hasam, és 3-5 naponként volt székletem. A természetgyógyász mondta, hogy lefekvés előtt vegyek be mindig egy szűztea kapszulát! Az egy kicsit meghajt, meg emésztést serkentő. Van olyan kapszula is, hogy szűztea+CLA - állítólag az jobb, mert nem csinál hasmenést. Mellette még szedem a pajzsmirigyre a gyógyszert. Az is sokat segített!


Szóval nekem megvolt a kálváriám. Remélem segíthettem. Mindenképpen azt javaslom, hogy járj a végére. Lehet, hogy csak szimpla étel-intoleranciád van, de lehet komolyabb probléma is!

2013. szept. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!