Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hasmenésem van minden evés...

Hasmenésem van minden evés után, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

A reggelinél mindig hasmenésem van, de hát suliban muszáj visszatartanom, így kb egész nap görcsöl a hasam és ráz a hideg.

Gyakran ebédnél is ez van, de akkor legalább el tudok menni wc-re :S

Eszek, rá 2-3 percre elkezd görcsölni és rohannom kell/kéne...


Epeműtött vagyok, lehet, hogy felgyülemlik az epém éjjel és reggeli után megindul? Vagy én nem tudom..

Kb 1,5 éve van ez, kb akkor kezdtek el epeköveim kialakulni (fél éve műtöttek, saccolták az időpontot).


Na és a fő kérdés: mit tegyek? Suliban nem fogok wc-re menni..


2013. szept. 12. 16:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
colitis ulcerosa irányában történt már kivizsgálás?
2013. szept. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem voltam még kivizsgáláson, egyszerűen nincs időm erre, most vagyok végzős.

Nyáron meg rendszeresen étkeztem, minden nap ugyanakkor reggeli, ebéd, vacsi, nem így össze-vissza.. Van, amikor 3-kor, van, akkor 6-ra érek haza, így nem tudok rendszerességet kialakítani.

2013. szept. 12. 16:46
 3/13 A kérdező kommentje:
Ja és azt kihagytam, hogy nyáron csak reggel ment, akkor sem úgy, hogy kb meghalok - mint most. Csak éreztem, hogy görcsöl, mocorog, de ennyi..
2013. szept. 12. 16:47
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A nincs időm kivizsgálásra elég rossz indok, mert sajnos a betegséget nem érdekli, hogy nem érsz rá. A tünet nem normális, oka van, amit muszáj lesz kideríteni, mert előbb-utóbb a mentő fog a suliból elvinni és akkor aztán pórul jársz. Az, hogy suliban nem mész WC-re szintén marhaság. A fő kérdésre a válasz: beutaló gasztroenterológushoz, mert esetleg az érettségit nem görcsölve kéne lejátszanod.
2013. szept. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha így állsz hozzá, hogy "nincs időm" akkor ne is kérj segítséget! Csak egy felelőtlen ember fogja neked azt mondani, hogy semmi baj minden rendben lesz NefosSámán.
2013. szept. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Áruld már el, mégis mikor tudnék orvoshoz menni??

Délután nem, tehát hiányoznom kell. Minden nap van olyan órám, amit nem hagyhatok ki, mert 1000-rel haladunk, és abból fogok érettségizni...


Előrehozott érettségin meg nem ment a hasam, de mindegy

2013. szept. 12. 17:01
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát ha nem mész orvozhoz, akkor ez van, kénytelen leszel végigcsinálni így az évet.

Egyébként nagyon nagy butaság, nekem is ilyen bajom volt, kiderült, hogy laktóz miatt, de olyan későn derült ki, hogy arra rájött egy IBS-is, most meg alig merem kitenni a lakásból a lábam, mert állandóan félek, hogy majd akkor jön rám ha nincs a közelben klotyi.

2013. szept. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mindegy, hogy mit eszek, tehát nem lehet laktóz, glutén. Direkt figyeltem már...
2013. szept. 12. 17:46
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy laktóz. Az nekem volt. Tippelgetni lehet, de most tényleg nem lenne egyszerűbb elmenni kivizsgálásra? Még ha valakinek hasonló tünetei vannak, sem biztos, hogy neked is ugyanaz a bajod.

Ha nem tudsz menni napközben, akkor lehetőség van magánhoz menni, oda simán lehet délutánra, kora estére foglalni.

2013. szept. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Pénz nélkül elég nehéz.


Nem vagyok hlye, eü-ben tanulok, tehát "leteszteltem" már magamat pár ételallergiára.

2013. szept. 12. 19:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!