Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Volt már valaki hasonló...

Volt már valaki hasonló helyzetben? Nagyon kéne a segítség.

Figyelt kérdés

Sziasztok. 14 éves lány vagyok.160 cm.

Az utóbbi fél évben fogyóztam és 75 kilóról lefogytam 45 re.

A menstruációm még mindig nincs.Az étkezésemre figyelek és sportolok is. 1500-1800 kalória között viszek be.

Mindenki szerint fel kéne szednem egy 3-5 kilót.

Az egyik hónapban már megjött de most megint nincs.

Hogyan tudnék úgy felszedni magamra hogy ne legyek zsíros/hájas? Mert nagyon nem szeretném újból átélni a dolgokat..

Néha mikor olyanom van félek enni is...de ez nem mindig van így...:S

Írhatok privibe is.

Nagyon megköszönném a segítséget.:)


2013. szept. 25. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ha átállsz normális étkezésre (2000-2100 kcal), akkor egyből felkapsz legalább 2-3 kilót, de ezzel nagyon kell vigyázni. Viszont azzal is, hogy kimaradt a menstruációd.

Egyébként én detto ugyanebben a helyzetben voltam, még az életkorunk is stimmel(t). 14 évesen lefogytam 75-ről 54 kg-ra, csak annyi, hogy én kicsit magasabb vagyok/voltam, 167 cm. Hol menstruáltam, hol nem. Volt, hogy 2 hónapot kimaradt, aztán megjött, utána megint kimaradt egy hónap, és így tovább. Látogass meg egy nőgyógyászt, engem is elvitt anyukám. Bár a fogyás miatt ez elvileg normális, mert ekkora súlyveszteség nagy "sokk" a testnek (ezt nekem az orvos mondta), de azért nem kell vele játszadozni.

Na, szóval 1500 kcal nagyon kevés, fogyózáshoz teljesen ideális, de egyébként nem. Ha ekkora mennyiséggel nem fogysz, akkor szerintem már nagyon ráállt a szervezeted, és ha hirtelen normálisan kezdesz el enni, akkor hipp-hopp meghízol (velem is ez volt, bár nekem inkább amiatt, hogy egyik nap zabáltam, másik nap koplaltam - ezt elég sokáig műveltem, bár nem direkt).

2013. szept. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hogyan szedhetnél magadra, hogy ne legyél hájas. Úgy, hogy elkezdesz gyúrni, és 3-5 kiló izmot építesz fel, amire 14 évesen esélyed sincs. Tisztázni kéne mit akarsz..


Ha elfelejted a táplálkozási zavarodat, akkor el tudnál kezdeni húst és zöldségeket enni, kalóriaszámolgatás és beteges gondolatok nélkül. Liszt, tej és cukormentes táplálkozással nem kellene félned elhízástól, ugyanakkor sokkal több tápanyaghoz jutna a szervezeted, visszaállna az egyensúlyod, újra lenne menzeszed..

2013. szept. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :)
2013. szept. 25. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!