Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Magas a koleszterin szintem!...

Magas a koleszterin szintem! Mit egyek, mit ne egyek?

Figyelt kérdés
Pedig nem vagyok nagydarab, 169 cm - 47 kg. Meglepett ez az eredmény, mert kolbászt, szalonnát (meg általában húst sem), hamburgert, chipset, stb. nem is eszem egyáltalán... Miket nem szabad még enni? És miket egyek, hogy csökkentsem?
2011. nov. 28. 08:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet örökletes is. Én pl. eszem kolbászt, szalonnát, zsíros kenyeret, ha kedvem tartja hamburgert és chipset is, és a koleszterinszintem teljesen normális, sőt azt mondta a dokinő, hogy nagyon jó. Igaz, sokat, mozgok, és állítólag ez is hatással van rá.
2011. nov. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én nem is kívánom a húst, a zsírosabbakat meg főleg nem. Ritkán eszem még csirkehúst is.

Nem nagyon figyelek oda arra, hogy mit eszem, azt eszem, amit kívánok. Amiből sokat, azok a tejtermékek. Lehet, hogy az a baj? Most szeretnék rá odafigyelni, hogy csökkenjen. De annyira nem vagyok tisztában a dolgokkal, hogy fogalmam sincs, hogy mit szabad és nem szabad ilyenkor enni (a híresen zsíros és egészségtelennek tartott ételeken kívül).

2011. nov. 28. 09:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Valószínü nálad örökletes. Szerintem jól étkezel, esetleg az olajat cseréld át olívára, csak azt használj+ sportolj, igyál sok folyadékot, és tejtermékböl is ehetsz böven. Ennél többen te nem tudsz tenni.
2011. nov. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

ha magas a koleszterin szinted ,csökkentheted lúcerna csirával ezt átmásoltam de csak olyan magot vegyél ami arra valo:Lucerna (alf-alfa) csíra

olyan ásványi sókat tartalmaz, melyek lúgosítják a vért

rostja lelöki a koleszterin lerakódásokat az erek faláról, szponin tartalma lekaparja és feloldja

magas mangántartalma miatt csökkenti a vércukorszintet

segít izületi gyulladásnál, reumánál, fekélynél

szoptatós anyáknál tejserkentő

roborál

a benne levő rengeteg növényi hormon miatt csodálatos ösztrogén hatása van, amely pl. segíthet a mellrák kialakulásának megelőzésében

segít érszűkületnél

B12-vitamin tartalma vérszegénységet gyógyít

K-vitamin tartalma megelőzi a thrombus (vérrög) kialakulását, csökkenti a vérzéseket (fokozott havi vérzés, méhvérzés)

vastagbél-gyulladásban szenvedők gyógy-tápláléka

L borostyánkősav-tartalma a kötőszövetek rugalmasságáért felelős

2011. nov. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
ja és a csira növényekböl rengeteg van még ,ha öröklödö a magas koleszterin az ellen is lehet tenni. remélem segitettem:) és ez bio csak olvas utána.
2011. nov. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elméletileg a magas zsírtartalmú tejtermékek is tiltólistán vannak. Lehet ettől(is) magas a koleszterined. Mennyi az annyi?
2011. nov. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2011. nov. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, utána fogok olvasni mindennek!


Tejtermékből 1-2 joghurtot eszem egy nap, és 10-20 dkg sajtot körülbelül...sajnos a zsírosabból (camembert, füstölt trappista, parenyica, mozarella). Lehet ez a baj...:-(

2011. nov. 29. 07:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy olyan magas az a koleszterin? Tehát mennyi?:)
2011. nov. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!