Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A fagyasztott zöldségek...

A fagyasztott zöldségek mennyire egészségesek?

Figyelt kérdés

Szóval egyszerűbb megvenni a mirelit, előre felvagdalt zöldségeket mint külön megvásárolni, felaprítgatni.

Van esetleg valami hátránya ennek?



2013. szept. 29. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
semmi, nem vesztik vitamin tartalmukat, és ezerszer olcsóbb is.
2013. szept. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Annyi a hátrányuk, hogy nem frissek, és bizony veszítenek a vitamintartalmukból.


Mind blansírozás (enzim inaktiválás) mind a fagyasztás során.

De ettől még jók.

2013. szept. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

első köszi!

utolsó, pont azt olvastam hogy a fagyasztás miatt örzik meg a vitamintartalmukat, amiket meg boltban lehet venni "frissen" azok akár több hetesek is lehetnek

2013. szept. 30. 19:02
 4/6 anonim ***** válasza:

A fagyasztott még akár jobb is lehet! Szedés után fagyasztásra kerülnek, így több értékes anyagot megőrizve, mint a több ezer kilométerről behozott zöldségek.

Persze a legjobb ha kimész a kertbe (vagy a szomszédéba) és begyűjtöd

2013. szept. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez is előfordulhat.
2013. szept. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hiába nem akarunk permetezni, sajna kell.

Hagymalégy időszakba többet huztam ki, mint amennyi a permetezési kivárási ideig kellett volna.

Kiszedés után, tisztítás, és valamennyit lefagyasztottam, már akkor gondolva, mi van ha még se fogy el. Ne menjen tönkre a hűtőben...

Talán fél év múlva ráakadtam a fagyóba, és biza jókor jött :)

Szerintem ha van fagyó, és biztos helyről frisset veszünk, szinte mindent le lehet fagyasztani.

Túl sok, és megbízható tartósítás nincs.

Tetszik vagy nem, fagyasztunk. És szerintem fagyasszunk is ha van rá lehetőség.

Oké a villany se valami olcsó, lehet ha alaposan kiszámolnánk, árba jobban járunk a bolti mirelitteknél.

2014. júl. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!