Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen vitamint, étrend...

Milyen vitamint, étrend kiegészítőt érdemes annak szednie, aki szinte semmilyen zöldséget és gyümölcsöt nem eszik?

Figyelt kérdés
Ezenkívül nagyon egyhangúan táplálkozik... Krumpli, rizs, tészta, hús variációi, néha pizza. A barátomról van szó, aki 22 éves, és körülbelül 3 éves korától csak ezeket eszi, de ez így egészségtelen, és szeretnék valahogy javítani rajta. Kérlek segítsetek!
2009. nov. 7. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmilyen étrend-kiegészítőt! Tessék zöldséget, gyümölcsöt, magokat enni. Még olvasni is borzalmas volt ezt az étrendet. Tudom, hogy nem egyszerű átállni vagy átállítani valakit, tudom, milyen gőgösek tudnak lenni az ilyen alakok, de nincs más megoldás. A mesterséges vitamain- és ásványianyagpótlás egyrészt drága, másrészt sokkal kevésbé hatékony, mint a természetes anyagok, harmadrészt meg ettől a kajától nem túl sokára nagyon beteg lesz.
2009. nov. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom.. :( Szomorú is vagyok miatta, de nem tudom, hogyan lehetne rávenni, mivel már lassan 20 éve nem eszik semmilyen zöldséget, gyümölcsöt. :( És mindenre azt mondja, hogy nem szereti, nem eszi meg. :(
2009. nov. 7. 21:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért annyira ne borulj ki! Sajnos a legtöbb ember így étkezik. Meg is van a következménye, bele is betegszik mindenki. Minimum az emésztőrendszerük megy tönkre, de jön az elsavasodás is annak minden következményével, és hát a rákot is elősegíti az ilyen típusú kaja. Az a gond vele, hogy nem felel meg az emberi faj szükségleteinek, ezért az egész test rosszul működik tőle.


Szerintem nem sok esélyed van, hogy bármit tudj tenni. Legfeljebb majd akkor, ha minimum 10 éven belül komolyabban is beteg lesz, bár sokaknál ez sem elég a váltásra. Persze a barátodat is meg lehet érteni valahol. Ő egész életében ilyen kaját evett, érzelmileg is ahhoz kötődik, és az enzimrendszere is erre állt rá. Először, ha nagyon mást enne, egy-két hétig kisebb-nagyobb emésztési zavarai is lennének, mert az enzimrendszernek ahhoz is kell kis idő, hogy a normálisabb kajához alkalmazkodjon.


Sajnos kevés embernek olyan nyitott a gondolkodása, hogy az észérvek meggyőzzék. De hivatkozhatsz arra, hogy a csimpánzok, akiknek a génállománya 98 %-ig azonos a miénkkel, alig esznek húst. Meg az ember bélrendszere hosszú, mert a nehezebben emészthető növényekhez készült. Ha húst eszünk, sokáig ott kering, és megrohad, ami mindenféle mérgeket bocsát a szervezetbe. Meg én fel szoktam tenni a kérdést: Hol sétálgatnál szívesebben: Egy vágóhídon vagy egy gyümölcsöskertben? Nyilván a gyümölcsöskert a válasz, ami megint mutatja, hogy ösztönileg nem vagyunk ragadozók. Persze, valószínűleg, csak ki fog röhögni, ha ezeket mondod, úgy hogy fel kell adnod.

2009. nov. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
:( Hát igen. Ez szomorú, de azért köszi a választ. :) És mesterségesen egy picit sem lehet javítani ezen? :/ Hogy legalább a vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek bejussanak a szervezetébe?
2009. nov. 8. 09:25
 5/6 anonim ***** válasza:

De! Multivitamin! Egyszerű! Ha húst eszik akkor valószínüleg a vas kálcium és magnéziumra anyira nem lesz szügsége, de gyakorlatilag sajnos minden másra igen!

De attól még mindig rendkívül egészségtelen ha nem eszik zöldséget gyümölcsöt, a multivitaminnal csak segíteni tudsz a helyzeten, pótolni nem!

Áh, régebben nagyon felidegesítettek az ilyen esetek, főleg azért mert mindig megpróbáltam elmagyarázni az illetőnek mit tesz a saját testével! De most már csak nyugtatom magam hogy ez az evolúció, ha H1N1 vagy egy másik betegség végig söpör a világon akkor majd rájönnek, de akkor már késő lesz! És neked fájdalmas! Én a mult hónapban lettem influenzás életemben először, 3 nap alatt kialudtam és még lázas sem voltam! ENNYI!

2009. nov. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért a dolog nem ilyen egyszerű. Ne itéljük el egyöntetűen a táplálékkiegészitőket, mert vannak közöttük magas minőségüek, elérhető áron, és ami a lényeg, nem mesterségesen összekutyultak, hanem bioövezetből származó zöldségek és gyümölcsök koncenrált kivonatai. Arra találtattak ki, hogy egy intelligens ember, aki megérti, hogy a szervezetében fennálló hiányállapotot nem tudja megszüntetni óriási mennyiségü zöldség és gyümölcs fogyasztásával sem ( mert azok nem napon érleltek, évszakoktól függetlenül kaphatóak, mesterséges génmanipulációval hozták őket csábitó, megvásárlandó külsejűre )ezért támaszkodhasson a vitamin,- és táplálékkiegésztők segitségnyujtására. Én 11 éve teszem ezt, és tökéletes egészségnek örvendek, mindenevő vagyok. Előtte pedig hiába táplálkoztam megfelelő étrend szerint, egyik baj a másik után ért. A föld kizsigerelve, mütrágyával pótolják a tápértéket, - nem kell mondani, hogy ezt mi nagyrészben megesszük, felülről hullik ránk a kerozin, az UV A és B elintézi a többit. Sokat ne remélj ettől a tönkretett ökológiától, igenis pótolni kell. Ha még bővebben érdekel, ginsenguz@t-online.hu-ra irj.
2009. nov. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!