Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Crohn-betegek részére ajánlott...

DaveMonarchist kérdése:

Crohn-betegek részére ajánlott vagy tiltott-e a teljes kiőrlésű rozskenyerek fogyasztása?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyan teljes kiőrlésű rozskenyérre gondolok, mely nem "magvas". Jó pár hete fogyasztom már és jobban ízlik, mint a rendes fehér vagy félbarna kenyér.

2013. okt. 3. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Erre a gasztros dokim azt szokta mondani, hogy azt esze, amit csak akarok ... a Crohnra nem az ételfogyasztás van negatívhatással, hanem a stressz ... amíg jól esik, egyél csak,amit akarsz :D
2013. okt. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerintem kissé naiv a válaszod...már hogy ne lenne hatással a táplálkozás az emésztőszerv-rendszeri megbetegedésre! Ha egy Crohn-beteg pl.: rendszeresen csípőset vagy nehéz kajákat eszik hamarabb előjön a betegségének az aktív tünetei. Bár az az érzésem, hogy önmagában a rozskenyér nem lehet akkora gond.
2013. okt. 4. 01:37
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
A Crohn-betegség köztudottan lelki eredetű betegség, vagy stressz váltja ki a tüneteket, 4 éve vagyok Crohn-beteg, 3 éve műtöttek, mindezt azért mert túlspiláztam az első húzós egyetemi évemet a jogon ... és azt mondtam, hogy egyél nyugodtan bármit amíg jól esik, vagyis ha megy a hasad vagy rosszul vagy utána nyilván azt nem kell erőltetni többet ...
2013. okt. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Én mielőtt Crohn-beteg lettem meg most sem nagyon ettem/eszek olajos, zsíros, erős stb... dolgokat ...

Lehet el kéne gondolkoznod a paleolit diétán, ha nagyon jót akarsz magadnak, több embertől is hallottam, hogy pozitívan reagált rá a pocakjuk :D

Én is általában kevés kenyeret eszek, vagy egyáltalán nem; kevés édesség; és a lényeg : HÚS HÚSSAL MEG ZÖLDSÉG ÉS GYÜMÖLCS

2013. okt. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nem győzőm hangsúlyozni(ahogy az első válaszadó is mondta) hogy a Crohn betegségnél nincsenek aranyszabályok!!! Illetve de, de mindenkinek más! Viszont az is butyutaság hogy köztudott hogy a stressz váltja ki, ugyanis eredete még tisztázatlan, bár valóban a stresszre TIPPELNEK! VISZONT nincs alapvető diéta amit kötelező betartani. Nagyon sok Crohnos érzékeny a tejre, mások a csípős dolgokra, ez teljesen változik... Mindenkinek maga kell kitapasztalnia azt, hogy ő neki mi a jó és mi nem (célszerű írni hogy mikor mit eszek és milyen tünettel van rám) Ugyanakkor ez sem örök érvényű, mert lehet hogy 10 év múlva már semmi bajod nem lesz egy pohár tejtől, még akkor is ha előtte hánytál tőle(Igen, van ilyen is) Tehát próbálgatni kell... Ízlik? Jólesik? Jól vagy? AKKOR EGYED! Ilyen egyszerű.
2013. okt. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%
Nem hinném, hogy butyutaság lenne az, amit egy olyan gasztroenterológus mond, akit kb. az egész ország keres, ha valami pocibaja van. Gondolom ismerős, hogy fáj a hasam a Crohn miatt, pedig szedem a gyógyszert ... jaj de akkor miért fáj ... jaj akkor ideges leszel ... na akkor most még jobban fáj meg megy a hasam ... egyébként meg az addig edd amíg jólesik kategóriába az tartozik bele, hogy ha jól reagál a pocid, akkor mehet, ha nem , akkor meg hanyagold :D
2013. okt. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az oké hogy ezt eldöntötte ő hogy ettől van, de tudományosan még nem bizonyított, bár valóban a legtöbb orvos a stresszt tartja kiváltó oknak. És rosszul értelmezted a mondani valómat, én is úgy értettem hogy azt ehetsz amit bír a szervezeted, de nyilván ez mindenkinél más és pont ezért nem lehet megmondani hogy ez és ez jó ez és ez meg nem, mert egyénfüggő!
2013. okt. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!