Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem fogyok a teljes...

Miért nem fogyok a teljes kiőrlésű kenyértől?

Figyelt kérdés
Már egy éve "lecseréltem" a fehér kenyeret, tészta, rizs helyett ált. Zöldséget eszem, stb... Más már régen fogyott volna 10 kg-ot... én szinte semmit, csak tartom a súlyom.
2008. júl. 5. 07:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

sztem itt azon az "ált."-on van a hangsúly. amúgy meg a teljes kiőrlésű kenyér se "fogyaszt", csak jobb, ha azt eszed.

fogyni akkor tusz, ha a kalóriabevitel alacsonyabb, mint amit elégetsz. tehát hiába eszel egy nap 1600 kalóriát, ha egész nap üldögélsz. hány kalóriát eszel egy nap? sportolsz valamit? hány kiló és centi vagy?

ha ezek rendben vannak, akkor valszeg valami betegséged van.

2008. júl. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Alapvetően a szénhidrátok hizlalnak, főleg a szőlőcukor. A liszt, a keményítő, a répacukor mind-mind szőlőcukorra (is) bomlik, így egyformán hizlalnak.


A "zöldség" kérdéses, ugyanis a kukorica, a borsó, és társaik rengeteg keményítőt tartalmaznak, ugyanúgy hizlalnak, mint a kenyér. Inkább próbálj meg káposztát, salátát, paradicsomot, paprikát fogyasztani.

(Ha konzervben veszed magadhoz ezeket, vigyázz, mert a konzervzöldségeket gyakran cukrozzák.)


A teljes kiőrlésű kenyér annyiban különbözik a fehér kenyértől, hogy a lisztet nagyobb szemcsékké őrölték a készítésekor.


Ha megpróbálod úgy elrendezni az evést, hogy reggel egyél szénhidrátot, este pedig kizárólag zöldséget, meglátod sokkal hatékonyabb lesz az egész.

2008. júl. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

elöször is az elöttem válaszolónak üzenem, hogy a szőlőcukor, csak akkor hizlala, ha már felesleg van belőle a szervezetben. ha valaki aktív életet él, fizikai munkát végez, akkor igen is szüksége van szőlőcukorra.

a kérdezőnek: az tény, hogy nem minden zöldség a "nem hizlal" kategóriába tartozik, mert sajna tényleg vannak olyan zöldségek, amik, ugyan ugy hizlalnak, mint a kenyér. pontosan sajna nem tudom, utánna kellene nézned. ha valaki fogyózik, nem elég az étrenden változtatni, mozogni is kell. rizst, meg nyugodtan ehetsz, mert az nem hizlal. a kenyér a tészta, a sütemények, az mind igen,mert sajnos tele vannak szénhidráttal, ami sajna gyorsan meglátszik. én pl. fél éve ülő munkát végzek, és sajna éjszaka is eszem, ami meg is látszik, mert felszedtem 4 kg. de ha valaki redszeresen mozog, annak nem lehet gondja. valószínüleg te sem tartozol a könnyen elhízók csoportjába, ha ilyen jól tartod a súlyodat. probálj meg kicsit többet mozogni, ja és a cukor beviteléhez, mert az akkor is kell, ha fogyózol, ajánlom a mézet, az a legjobb.

2008. júl. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászólónak: Valóban, ha a naponta elégetett energiamennyiségnél kevesebbet eszel, akkor mindenképpen fogyni fogsz, ha az vegytiszta szőlőcukorból fedezed, akkor is. Viszont ebben az országban elég kevesen vannak ebben a helyzetben, valószínűleg a kérdező sem a napi 200 kalóriától hízott meg.


Amúgy a rizs vajon mit tartalmaz, ha nem tiszta szénhidrátot? A rizs ugyanúgy hizlal, mit a búza vagy a kukorica.

2008. júl. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az vagyok akit az előző válaszoló lereagált. ezt a neten találtam, orvosi vélemény,nem én találtam ki.:

Sokan azt gondolják, hogy a szénhidráttartalmú ételek, mint a kenyér, a tészták, a burgonya és a rizs különösen hízlalnak. Ez így nem igaz, de a kalóriatartalmuk magasabb lehet, ha elkészítésükhöz zsírt használunk, a burgonyát zsírban sütjük, vagy a kenyeret bőven megkenjük vajjal, margarinnal. Különösen ajánlható a keményítős élelmiszerek közül a teljes őrlésű lisztből készült kenyér, a barna rizs, korpás kenyér és a korpás lisztből készült tésztafélék. Ezek gazdagabbak oldható rostokban, több ásványi sót és vitamint tartalmaznak, és a szokott fajtáknál laktatóbbak.

2008. júl. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Így van, a burgonya nem feltétlenül hízlal...sőt a fogyókúra részeként is lehet alkalmazni, pl héjában sütve.

A kérdezőnek üzenném, h szerinem hiába próbálja az ember elkerülni a hízlaló ételeket, mozgás nélkül nem lehet lefogyni!

2008. júl. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sőt, a kristálycukor sem hizlal...
2008. júl. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!