Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az mennyire káros, ha 14...

Az mennyire káros, ha 14 évesen minden nap megiszok (reggelihez) egy automatás erős (gondolom, ha automatás, akkor nem lehet olyan erős, de az van ráírva) kávét?

Figyelt kérdés
Azért szoktam kávézni, mert hiába alszom minden éjjel 8 órát, egész nap nagyon álmos vagyok, és e-miatt fáj is a fejem.

2013. okt. 10. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát, biztos, hogy nem tesz jót, de nem vagyok orvos, hogy konkrét adatot mondjak, mennyire árt. az szerintem nem igaz, hogy ne lehetne erős ez a kávé, amiatt, hogy automatából jött. Fél kávét tudnál inni? Vagy akkor a másik felét ki kéne öntened, és azt nem akarod?


A másik kérdés, hogy miért vagy álmos. 14 évesen simán lehet, hogy nem elég a 8 óra alvás, mert a tinédzserkori fejlődés kifárasztja a szervezetet. Ha minden nap ugyanakkor tudsz lefeküdni és felkelni, akkor hatékonyabban tudsz aludni (én, ha minden nap ugyanakkor kelek fel, nem is vagyok álmos reggel). A rendszeresen sportolsz, az is segít a jó, pihentető alvásban.

2013. okt. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem lesz tőle semmi bajod. Ugyanolyan, mint ha meginnál minden nap azonos mennyiségű kólát.
2013. okt. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!