Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Segítene valaki, aki szintén...

Segítene valaki, aki szintén anorexiás volt, és most ez átcsapott zabálásba, és állandó éhségérzetbe?

Figyelt kérdés
Folyton enni akarok, de már néha rosszul vagyok tőle, és nézni is rossz... És főleg édességből eszek meg hegyeket...
2013. okt. 11. 11:29
 1/5 Szintiszoli123 ***** válasza:

Szia!

Ano-s voltam, mia-s nem lettem. Segíteni így sajnos nem tudok, de, ha megengeded, kérdezni szeretnék.

Néhány hónappal azt követően, hogy ano-s lettem és nagyon lefogytam teljesen eltűnt az éhségérzetem. Sajnos ez a mia elmúltával és a kilók visszaszerzésével sem jött vissza. Gyakorlatilag úgy eszem napi 2800 Kcal-t, hogy nem vagyok éhes. Reggel sem. Soha sem. Akkor sem változik a helyzet, ha egy fél napig vagy egy napig nem eszem. Próbáltam. Volt nálad ilyesmi vagy mindig rendben volt az éhségérzeted?

Ha valaki más, aki ezt olvassa szerzett e téren tapasztalatot, lenne szíves megosztani velem?

2013. okt. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon sokáig ugyanez volt a problémám, hogy soha nem voltam éhes, így enni sem igazán tudtam... Azt hittem, ez már örökre így marad, de aztán hidd el, neked is kifog tágulni a gyomrod előbb-utóbb, nekem is csak nagyon sokára, de már van éhségérzetem. A sok folyadék és gyümölcs segít!
2013. okt. 11. 11:58
 3/5 Szintiszoli123 ***** válasza:

Szia!

Köszönöm a bíztató választ. Sajnos nem hiszem, hogy a táguláson fog múlni az éhségérzet. Hidd el, 2800 Kcal-nak van térfogata. Főleg, mert a CH-t főként rizzsel, tésztával, burgonyával viszem be. Emellett iszok kb. 3 liter folyadékot per nap. Remélem, ennek ellenére úgy lesz, ahogy mondtad.

Neked sok sikert!

2013. okt. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is évekig hiába ettem, ennek ellenére sem voltam éhes. Aztán egyszer csak elkezdett fordulni a kocka.:) Bár lehet csak azért, mert elértem egy viszonylag normálisnak mondható súlyt.
2013. okt. 12. 09:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én 3 éve vagyok evészavaros, először anorexiás voltam, lefogytam 167cm/30kg-ra. Akkoriban teljesen megszűnt az éhségérzeten, egy müzliszelettel elvoltam egész nap, miután a vizet is megvontam magamtól, már szomjas sem voltam. 30 kg-san kórházba kerültem, ettem, mert elém rakták...Aztán átkattant valami az agyamban, és elkezdtem féktelenül zabálni, egész álló nap csak ettem, alvás helyett is hajnali 3-4-ig. Kényszeresen ültem az ágyamon és zabáltam. Naponta kb. 10.000 kalóriát. Hamar visszajött az éhségérzetem, és ki is gyógyultam az anorexiából. Ellenben a falásrohamok ugyanúgy megmaradtak, és hogy ne hízzak tovább, bulímiás lettem. Még mindig kényszeresen falok, próbálom csökkenteni a mennyiséget, és visszafogni magamat, de nem sikerül. Totál ellentéte lettem az akkori önmagamnak, sehol nincs már az az önkontroll, és éhséget is érzek nagyon is. Ez sokkal rosszabb, mint az ana volt...

2013. okt. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!