Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy küzdjem le az állandó...

Hogy küzdjem le az állandó édesség utáni vágyat?

Figyelt kérdés
minden nap minden étkezés után ennem kell vmi édességet, általában csokit, mert a cukrot nem szeretem... elég néha 1-2 harapás is, de ha 1 tábla van előttem akk annak tuti megeszem a felét. 2-3 honapja csináltam egy diétát (edzö tette össze) de nekem túl keménynek bizonyult a tavalyihoz képest és nagyon egyhangú volt, idegbeteg voltam tőle, és akkor jött rám ez h édesség kellett... már nem diétázok, 3 hét után abba is hagytam, de az édesség utáni vágy megmaradt... nem tudom mit csináljak, probáltam már h gyümit eszek csoki helyett de az se jo, vagy az édes kekszek kellenek, vagy a csoki :( akartam már menni pszichologushoz is mert sztem ez táplálkozási zavar és lehet h lelki oka van, de nem tudom mi tévő legyek... már nagyon idegesit nem akarok hízni, nem akarok beteg, cukorbeteg stb lenni... :(

2013. jún. 5. 16:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
hát nem tudom, én is megeszem naponta egy tábla csokit, és mégse hízom. meg nem is gondolom magam ettől rossz embernek :D és - lekopogom - egészségügyi bajom sincs belőle, a cukrom is teljesen átlagos, pedig világéletemben édesszájú voltam. nem lehet, hogy a táplálkozásod maradék részével van baj? vagy nem mozogsz eleget? öröklött testalkat, betegség, hormonok?
2013. jún. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
rendszeresen járok edzőterembe, nincs ezzel baj, én csak egészségesebben akarok élni és táplálkozni, nincs szükségünk csokira, nem tud vele mit kezdeni a szervezet max elraktározza, nem akarom mérgezni ilyenekkel magam, nem akarom bsztatni a vércukorszintem, mert van h én óránként eszek csokit, és így rosszabb mintha 5 p alatt bevágnék egy táblát, szóval van h nem csak étkezések után kell, hanem unaloműzésképp is, meloba 5 percenként v fél óránként megeszek egy-két kockát... szerintem lelki oka van, sztem ezzel akarok vmit kompenzálni, és sztem jövö 7en fogok felhivni vmi pszichologust, mert nem akarom ezt, és rossz h csak azota van h a diétán kikészültem...
2013. jún. 5. 17:02
 3/13 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

szerintem először orvoshoz menj el, mert a pszichológus is csak akkor tud kezdeni valamit az ilyen dolgokkal, ha a szervi ok ki van zárva. és valljuk be, ha a szervezetedben van valami hiba, azon nem biztos, hogy segít a pszichoterápia.

2013. jún. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
nőgyógyászati probléma is lehet, nekem kiderült, hogy ciszták miatt kívánom az édeset...Felírt rá fogamzásgátlót és amióta szedem bőven kevesebb édességet eszem. Persze 1-2 naponta egy csokit vagy ilyesmit megkívánok, de nem úgy mint ezelőtt (:
2013. jún. 6. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
én már 5 éve szedek fogamzásgátlót. Lehet nálam meg pont az a baj :) A háziorvosom már gyanakodott cisztára, beutalót id adott ultrahangra, de nem vizsgáltak meg a kórházban...
2013. jún. 6. 08:21
 6/13 anonim ***** válasza:

1. akarattal

2. ha nem eszel cukrot/lisztet idővel a tested is leszokik róluk


3. egyél több igazi ételt: húst, zsírt, zöldségeket.

2013. jún. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
igen ez így tök jól hangzik, és volt is akaratom, de szerintem az a pár hónappal ezelőtti diéta tolt így ki velem, mert nagyon egyhangú volt, stresszeltem miatta, nap végére már itthon nem csináltam mást csak veszekedtem ok nélkül mkivel és káromkodtam... akkoriban jött rám ez a nagy csokizás... és tudom, h akarat kéne, de tényleg azt hiszem, h a fejemben vannak bajok.. Sőt a kajával is az van, hogy néha éhes se vagyok, de ha rágondolok akk már megőrülök érte, és néha ha a kaja túl jó, akkor abba se tudom hagyni vagy kerülök fordulok eszem belőle, mert jól néz ki, vagy mert rajta jár az eszem, de nem vagyok éhes..
2013. jún. 6. 10:27
 8/13 anonim ***** válasza:

Akkor egyél cukormentes édességet, és húsos - zöldséges ételből egyél többet mint amennyit az éhséged indokol. Így már legalább elhízni nem fogsz.


Ami a fejedben nincs rendben azt hogy oldjuk meg? Menj el pszichológushoz, vagy egy baráthoz és gondold át a dolgokat.. alaposan.

2013. jún. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
tegnap felhivtam egy központot, ahol kb 10-15 pszichodoki dolgozik, szeptemberre van leghamarabb időpont, szoval még keresgélek...
2013. jún. 6. 10:52
 10/13 anonim ***** válasza:
nem kell ezt csinálnod...ez természetes ugyanolyan vagyok én is sőt még ha rágondolok mondjuk a chipsre óránként tudnám enni,csokit meg mindent itt jegyezném meg a legfontosabbat úgy szabadultam meg a problémától,hogy vettem magamon 1 nagyon nagy akaratot és kitartást és elkezdtem edzeni és egészségesen táplálkozni..ennyi a lényeg :) kitartást kivánok és sok sikert! nekem semmilyen egészségügyi problémám még nem volt idáig :)
2013. jún. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!