Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem bírok lemondani az édesség...

Nem bírok lemondani az édességről, mit tegyek? Tippek, tanácsok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy szánalmas, de a terhesség alatt folyamatosan az édeset kívántam, szülés után pedig mindenki bíztatott, hogy majd lemennek a pluszkilók szoptatás alatt.

Nem mennek...Terhesség elején 65 kiló voltam (174cm vagyok) 78 kilóval szültem, két hét múlva 63 voltam. Ennek egy éve most 76 kiló vagyok. Heti 3szor járok edzeni egy órát, de az édességet még mindig iszonyúan kívánom (még szoptatok is). Viszont lassan a lányom is eléri azt a kort, mikor azt enné amit mi, és nem akarok neki rossz példát mutatni.

Mit tanácsoltok?


2013. okt. 14. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
egészséges édességete gyetek. süss te xilittel és teljeskiötlésű lisztből. Nagyon jó édesitőszerres csokik sütik vannak már. Arra figyelj hogy terémszetes édesitőszer legyen. pl xilit, vagy stevia vagy eritrit.
2013. okt. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hallottam, hogy ha krómot szedek az segít. Valakinek tapasztalat?
2013. okt. 14. 18:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Ilyenekben ne bízz. Tudom, hogy nem lesz népszerű, amit mondok, de az akaraterődet kell elővenned. Nem annyira szörnyű ám! Mindig csak egy percet kell kibírni, aztán még egyet... Ha végképp nem bírod, menj el egyet sétálni.
2013. okt. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Pontosan így jártam. :) Mondjuk én 55-ról indultam, úgyhogy eredményben lehúztalak.


Az van, hogy már vagy 10 éve rájöttek, csak még nem nagyon van benne a köztudatban, hogy a belekben van vagy két kilónyi baktérium. Ilyesmit hallottunk már régebben is, de most már új szervnek nevezik. Mégpedig azért, mert működik és a működése hatással van a viselkedésre.

Ha jól tévedek, alapjában három fajta baci van, amiknek a jelenléte attól függ, hogy mit eszel. Az egyik akkor szaporodik el, ha sok szénhidrátot eszel, a másik ha sok húst. És itt jön a poén: amelyik elszaporodik, az arra ösztönöz, hogy azt egyél, amit ő szeret. Ha csokit eszel, csokit fogsz kívánni, egészen egyszerűen. És kell egy bizonyos idő, hogy ezen bacik száma lecsökkenjen, és másfajta kaját kívánj.

Ennél is érdekesebb, hogy patkányok viselkedése megváltozik attól függően, hogy milyen baktériumot szaporítanak el a belükben: az óvatos, falhoz húzódó patkány enged a kiváncsiságának és olyan helyeken jelenik meg, ahol egyébként nem menne.

Innen van az ötlet, amit már használnak, hogy "egészséges" bélflórát hehe, kakit orrszondán beadnak szegény elhízottaknak és remekül lefogyasztják őket.

Nekük az marad, hogy pár napra-hétre megálljuk, hogy ne együnk csokit, édességet, cukrot és nagyon kevés szénhidrátot, ahhoz képest, amit addig, és várjuk, hogy a húsevők szaporodjanak.

Ha tudsz angolul, itt egy link

[link]

2013. okt. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!