Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudnátok nekem írni olyan...

Tudnátok nekem írni olyan egészséges napi menüket (ételeket) amiktől nem híznék? (reggeli, ebéd, vacsora) + hogy mennyit szabad belőlük enni és mennyit kell hozzájuk sportolni ahhoz, hogy szép, vékony legyek?

Figyelt kérdés
175 cm-es lány vagyok,56 kg. és fogyni szeretnék.Gondolkodtam már a modellkedésen, ajánlották is már. Csak sajnos nagyon szeretek enni és hát az elmúlt hónapokban rámrakódott egy kis felesleg. (fenék tájékon híztam, onnan kéne ledolgoznom a felesleget)

#fogyókúra #hízás #étrend #modellkedés #egészdéges táplálkozás
2013. okt. 14. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:

gondolom sokan fogják írni, hogy nagyon vékony vagy így is, ne fogyj.

magasan nagy darabnak érzi magát az ember ha kicsit kövérebb mint szeretne lenni. én 178cm 55kg vagyok, úgyhogy tudom milyen.

a fenekedre ezt ajánlom

http://www.youtube.com/watch?v=mLiHXd_8YoY

minden nap megcsinálod szép formás leszel. (ajánlom az hasizomerősítő videójukat)


az evéssel meg nem kell sanyargatni magad, nálam pl sosincs mennyiségi korlát. vannak finom egészséges ételek, amitől fogyhatsz.


Pl:

reggeli:

alacsony zsírtartalmú joghurtital vagy kefír.

mellé esetleg saláta öntet nélkül.


ebéd:

natúr csirkemell amennyi jól esik, salátával (jégsaláta, paradicsom, uborka..stb)

és francia, vagy kukoricasalátával.


vacsora:

spenót tükörtojással, kétszersülttel.

2013. okt. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! (Azt elfelejtettem írni, hogy vega vagyok...hupsz! Na mind1)
2013. okt. 15. 18:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy korábbi válaszom, picit átírva. Srác vagyok +-10 kg-kat mozgattam le-fel magamról, igénytől függően és működött, de ez nem megy gyorsan, sajnos havi 1-2 kg a maximum. A profik (modellek/színészek/testépítők) CSAK a kalóriaszámolást használják, más módszer nincs, varázsszerek, gyógyszerek csak finoman avatkoznak be, a lényeg nem ez.

Receptek, életszemlélet: [link]

Online segítség (én ezzel fogytam-híztam, állat jó): [link]

Orvosi oldal, hány kalóriát egyél (ez van egyébként a myfitnesspal-on is): [link]

Röviden a lényege: 7000 kcal mínusz, 1 kg súlyveszteség, így heti 0.5 kg fogyás heti 3500 kcal mínuszt igényel, ami napi 500kcal mínusz. Neked kb. 1400-1500 kcal kellene most, ezt kellene belőni.

Ami havi 2 kg-nál több fogyást ígér, az vízveszteség, visszajön hamar, nem igaz. Minden más módszer, ami működik, az valamilyen csavaros módja a kalóriakorlátozásos diétának. Varázslatok nincsenek, ha lennének, akkor egyetlen testépítő sem diétázna, csak varázsolnának. Zsírégető étrend nincs, értelmes diétás étrendek viszont vannak, lsd. a fenti blogon, rengeteg finom kaja van.

Csak finom jelzés, jót akart az előző válaszoló is, de pl. a franciasalátát hízásra használtam, igen hatékony :-), valamint a kétszersültnél sem mindegy, mennyit eszel, sajnos bőven lehet azzal is hízni, sajnos semminél nem mindegy a mennyiség.

Ha mindez túl bonyolultnak tűnik, akkor viszont nem a recept a lényeg, azt amúgy is sejted (saláták, öntet nélkül, kevéske teljes kiörlésű szénhidrát, minél több fehérjeforrás, fehér húsok, gépsonka, hal, alacson zsírtartalmú felvágottak, napi 1-2 tojásfehérje, kis dió/mandula, könnyű levesek, aprómagvas gyümölcsök).

Azt próbáld meg valahogy megállni, hogy 1-2 hónapig ne legyen túl sok kihágás, pizza, tészta, süti, cukros üdítő, egyebek legyenek a minimumon és nagyon ritkán.

2013. okt. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A mai napomat egy sajtoskiflivel indítottam, majd ettem egy zsömlét (suliban). Ebédre csak egy levest, majd most vacsira zabpelyhet tejjel. Ez így jó, vagy egyek kevesebbet? :)
2013. okt. 16. 16:09
 5/7 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Ellenkezőleg, ez nagyon kevés. Nem fogysz, ha koplalsz. Ráadásul, alig ettél valami jót. A sajtos kifliden volt valamennyi sajt (fehérje), a zsömlén semmi, a leves megint, zabpehely, tej...azaz egész nap a szénhidrátot nyomattad, alig fehérjével, semmi zöldséggel, nulla vitaminnal. Ráadásul a fehérjéd mind tejtermékből jön.

Ha már húst nem eszel, akkor muszájos a zöldség, gyümölcs. Bab, gomba, abban legalább van fehérje. (tojás??)

2013. okt. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#3 vagyok, bocsi a vega nem esett le. Igen, akkor bármi, amiben fehérje van, zabpehely, tojás, stb. Ha már vega vagy, miért nem eszel gyümölcsöt, zöldséget, főzeléket (lehetőleg rántás nélkül)? Kifli/zsömle semmire nem jó, cukor és finomított szénhidrát, hízni való. Legalább egyél teljes kiőrlésű kiflit, ha már egyszer...

Napi 1 alma bőven belefér egy ilyen diétába is (you know an apple a day....:-), de pl. fagyasztott apró gyümölcsök (málna, eper, stb.) is jók, kevéske szőlő (elég cukros sajna....), ilyesmi.

Van egy alapszabály: ha tudatosan akarsz enni, akkor az iskolai büfé, menza felejtős, mintha onnan a rendes kajákat kitiltanák :-). Mindenki, akinek célja van a testével, műanyag dobozokból eszik otthonról hozott ételt. Volt hostess ismerős, aki svédasztalos fogadáson dolgozott, majd kiment a női mosdó előterébe és ott ette dobozból a profi módon összerakott kajáját, svédasztalhoz hozzá sem nyúlt. Nyilván úgy is néz ki, tökéletes alakja van.

Azt kell mondjam, mázlid van, hogy ennyire vékony vagy, nem fog sokáig tartani, ha nem ülsz le megtanulni, hogyan táplálkozz korszerűen. Vegyél egy normális dietetika tankönyvet vagy valamilyen klasszikus diétás könyvet és olvasgasd. Kezdésnek csak ennyit olvass el: [link]

2013. okt. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a legutóbbi válaqszolóknak a válaszokat! Éppen a tegnapi napon nem ettem sok zöldséget (sajtos kiflibe azért volt) amúgy pedig rengeteget eszem belőle és nagyon sok almát :)Többi gyümit nem nagyon, mert nem mindig van itthon, de azokat is szeretem. Fehérjét pedig... hát tojást azt eszem vagy heti 2x.
2013. okt. 17. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!