Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyik a legjobb édesítőszer...

Melyik a legjobb édesítőszer íz, és egészség alapján?

Figyelt kérdés

2013. okt. 15. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Tiszta termelői akácméz (nem a bolti pancsolt szemét!)

Mesterséges édesítőszer semmi esetre sem!

2013. okt. 16. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vörösnefelejcs ***** válasza:

A stevia.

Legújabban pedig a cukor, vagy ahogy az előttem szóló mondta, a méz. Ui. kisütötteék, hogy az édes ízre az agy várja az ahhoz kapcsolódó energiát is, és ha nem jön, akkor parancsot ad a keresésre, azaz édességre fogsz vágyni. Nagyon.

2013. okt. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a steviának gusztustalan íze van.

Legalábbis én a tablettás verziót próbáltam,az pocsék volt.


A nyírfacukor (xilit) jó. Alacsonyabb a glikémiás indexe, mint a cukornak, tehát kevésbé emeli az inzulinszintet.

Az állaga olyan, mint a kristálycukor (kicsivel apróbb szemcséjű), nincsen mellékíze, ugyanannyi kell belőle, mint a sima cukorból. Emellett nem okoz fogszuvasodást sem, mert a szájban lévő savtermelő baktériumok nem tudják felhasználni. Lehet vele sütni is.

Hátránya, hogy nem éppen olcsó, illetve nem lehet karamellizálni.

2013. okt. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 pumkidhead válasza:
7%
Egyél ananászt és verd bele a szádba :) !
2013. okt. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Speciel, én meg itthon nézegetek egy doboz xilitet, nagyon fura íze van, úgyhogy nem hiszem, hogy elrontanék vele valamit.

A steviaból a por ugyanez, a tablettát megszoktam. Sztem bármelyik édesítő (kivéve az aszpartamot) egy ideig furcsa, de szokás kérdése.

Az aszpartam meg kétesélyes, az egyik tábor szerint méreg, a másik szerint nem.

2013. okt. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó: Ha magában megkóstolod a xilitet, akkor kicsit "hideg" íze van. Pont olyan, mint a mentolos rágók külső, kemény bevonata (az ugyanis xilit).

De ha belerakod vmibe, nincs mellékíze.

2013. okt. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!